piątek, 30 października 2020 14:32

Powiat proszowicki. Kolejne przypadki COVID-19 w DPS-ie

Autor Wiktoria Mitura
Powiat proszowicki. Kolejne przypadki COVID-19 w DPS-ie

W powiecie proszowickim zanotowano dzisiaj 43 nowe przypadki zakażenia. Większość z nich to przypadki rozproszone. Natomiast 11 zakażeń pochodzi z Domu Pomocy Społecznej.

Kilka dni temu pisaliśmy o wykryciu zakażeń w Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach (gm. Koniusza). Pozytywne wyniki testów na COVID-19 uzyskało sześciu mieszkańców w zeszły piątek (tj. 23.10.). Szerzej pisaliśmy o tym tutaj:

Powiat proszowicki. Kolejne ognisko w DPS-ie
Zakażenia koronawirusem wykryto u mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach (gm. Koniusza). To drugie ognisko w DPS-ie w powiecie proszowickim. Pozytywne wyniki testów na COVID-19 uzyskało sześciu mieszkańców w zeszły piątek (tj. 23.10.). Pensjonariusze czują się dobrze, nie było powodu do …

W tym tygodniu miały być wykonane testy u pensjonariuszy, którzy mieli kontakt z zakażonymi. Zatem możemy wnioskować, że dzisiejsze 11 nowych zakażeń pochodzących z ogniska DPS, pochodzi właśnie z tego domu.

W ciągu ostatnich siedmiu dni w powiecie proszowickim przybyło aż 184 zakażeń - to liczba, o której jeszcze kilka tygodni temu nikt by nie pomyślał. Dziś zanotowano aż 43 zakażenia, wczoraj - 33, a przedwczoraj - 32. Powiat proszowicki był jednym z powiatów, w którym każdego dnia notowano tylko kilka zakażeń. Zdarzały się dni, kiedy nie było ich w ogóle. Sytuacja niestety się zmieniła.

Poniższy wykres przedstawia wzrost zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Czyżby dobra passa się zakończyła?

Na dzień dzisiejszy w powiecie znajdują się 203 aktywne zakażenia koronawirusem. Warto podkreślić, że wszystkich zakażeń od początku epidemii jest 390 (stan na dzień 30 października).

Jeszcze 10 października aktywnych zakażeń było tylko 34. Od 15 października obserwujemy wzrost tej liczby. Wykres nadal pnie się w górę.

Sytuacja epidemiczna w Polsce cały czas przybiera na sile. W najbliższym czasie nie będzie lepiej. Możemy zatem, spodziewać się dużego wzrostu zakażeń także w powiecie proszowickim.

Proszowice - najnowsze informacje