wtorek, 6 października 2020 14:04

Powiat wadowicki. DPS w Izdebniku potrzebuje pomocy. Sytuacja jest fatalna!

Autor Wiktoria Mitura
Powiat wadowicki. DPS w Izdebniku potrzebuje pomocy. Sytuacja jest fatalna!

Sytuacja epidemiczna w powiecie wadowickim jest rozwojowa. Ilość zakażeń nieustannie rośnie. Najgorsza sytuacja jest w Domu Pomocy Społecznej im. św.  Brata Alberta w Izdebniku. Potrzebne jest wsparcie i każda pomoc!

Z powodu coraz większej liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa w powiecie wadowickim, powiat trafił do strefy żółtej. Najgorsza sytuacja rozwinęła się w Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku. Sytuacja jest na tyle poważna, że mieszkańcy placówki mogą pozostać bez opieki.

Aby tego uniknąć, DPS wraz z pomocą powiatu poszukują chętnych osób do pomocy. Stworzona została specjalna platforma, na której można się zarejestrować. Potrzebne jest wsparcie dla pracowników, którzy jeszcze tam pozostali.

Kogo szukamy? Przede wszystkim medyków, ratowników medycznych, studentów, ale także wszystkich osób, które choć nie mają wykształcenia  medycznego, są chętne do pracy i po krótkim przeszkoleniu będą w stanie  pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują – wyjaśnia wicestarosta Beata Smolec.

Na platformie zarejestrować się może każdy, kto chce pomóc. Poszukiwane są osoby nie tylko do pomowy w DPS-ie w Izdebniku, ale i również w innych placówkach należących do powiatu.

info i foto: Powiat Wadowicki


Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje