wtorek, 15 lutego 2022 15:41

Poznaj największe kontenerowce świata

Autor Głos 24
Poznaj największe kontenerowce świata

Kontenerowce są niewątpliwie jednym z najważniejszych podmiotów transportu międzynarodowego. Aż 90% towarów niemasowych jest transportowanych na tego typu statkach. Zapotrzebowanie na kontenerowce ciągle rośnie, ze względu na wzrost popularności transportu morskiego i rozwinięciu stosunków handlowych między wieloma krajami.

Kontenerowce są naprawdę ogromne i mogą robić niebywałe wrażenie. Ich ładowność jest zaskakująco duża. Transport międzynarodowy jest mocno uzależniony od tych statków. Jak prezentują się największe kontenerowce na świecie i jakie rozmiary osiągają?

Jaki kontenerowiec jest największy?

Obecnie największym kontenerowcem świata jest HMM Algeciras. Został wyprodukowany w stoczni Daewoo. Maksymalna pojemność statku wynosi aż 23 964 TEU. Statek mierzy 400m długości i 61m szerokości.

Producenci największych kontenerowców

Liderami wśród największych kontenerowców świata są także MSC Gülsün i HMM Algeciras. MSC Gülsün został wyprodukowany w 2019 roku przez stocznię Samsung Heavy Industries.

Kontenerowiec posiada ogromne gabaryty. Mierzy aż 400m długości oraz 61m szerokości. Statek jest niezwykle doceniany. Dzięki swym nowoczesnym rozwiązaniom, może przewozić towary, które wymagają dostosowania odpowiedniej temperatury. Pojemność MCS Gülsün wynosi aż 23756 TEU. Jeszcze do niedawna najlepszym kontenerowcem był OOCL Hong Kong, który został wyprodukowany również przez stocznię Samsung Heavy Industries. Jak prezentuje się jeszcze do niedawna najlepszy kontenerowiec na świecie?

OOCL HONG KONG jest bardzo interesującym kontenerowcem. Posiada ogromne wymiary i przez jakiś czas posiadał miano największego kontenerowca na świecie? Czym jeszcze cechuje jest OOCL HONG KONG?

OOCL HONG KONG - niegdyś największy na świecie

Statek został zbudowany w 2017 roku przez firmę Samsung Heavy Industries. Jeszcze w 2020 roku posiadał miano największego kontenerowca na świecie. Kontenerowiec posiada pojemność wynoszącą ponad 20 000 TEU. Ma 399,87 m długości i 58,8 m szerokości. OOCL HONG KONG może przewozić 14 904 metrów sześciennych paliwa.

OOCL HONG KONG jest również niezwykłym kontenerowcem, który gabarytowo może mierzyć się z największymi na całym świecie. Statek robi ogromne wrażenie i posiada dużą pojemność.

Kontenerowiec na cześć francuskiego pisarza

Na liście największych kontenerowców świata mieści się statek o nazwie Antoine De Saint Exupery, firmy CMA CGM. Został nazwany na cześć francuskiego pisarza, który jest autorem choćby Małego Księcia. CMA CGM Antoine De Saint Exupery jest największym statkiem w Europie. Został zbudowany przez firmę Hanjin Heavy Industries and Construction dla francuskiego przewoźnika CMA CGM. Kontenerowiec między aż 400 metrów długości i 59 metrów szerokości. Jego masa własna wynosi 202684 MT.

Największy statek firmy China Shipping

China Shipping to firma, która została założona w 1997 roku pod zarządem Państwowej Rady Chińskiej Republiki Ludowej. Przedsiębiorstwo połączyło swoje siły z COSCO Group i aktualnie firma jest znana jako China COSCO Shipping.
Największym kontenerowcem tejże firmy jest MV CSCL Shipping, który został przeznaczony do pokonywania tras między Europą a Azją. Statek mierzy 400m długości oraz 59m szerokości. Posiada ładowność 19 100 TEU i zaopatrzony jest w silnik o wysokości aż 17m. Kontenerowiec może poruszać się z prędkością 22 węzłów.

Największy kontenerowiec firmy MSC

MSC - Mediterranean Shipping Company S.A. to na tą chwilę druga, największa linia żeglugowa pod względem pojemności kontenerów na całym świecie. Firma funkcjonuje już od 1970 roku a swoją siedzibę posiada w Genewie.
Największym kontenerowcem Mediterranean Shipping Company S.A. jest MSC Oscar. Statek posiada pojemność 19 224 TEU. Jego głównym silnikiem jest dwusuwowy silnik wysokoprężny.


Kontenerowce mają niezwykły wpływ na transport morski i są jego nieodłącznym elementem. Potężne statki o wielkich pojemnościach są zdecydowanie jednym z najlepszych środków transportu towarów. Spedycja morska ma ogromne znaczenie dla całego świata.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje