wtorek, 29 grudnia 2020 07:41

Pracownicy z Ukrainy? Żaden problem!

Autor Głos 24
Pracownicy z Ukrainy? Żaden problem!

Pozyskiwanie pracowników zza wschodniej granicy to świadomy wybór, ale coraz częściej konieczność dla naszych rodzimych firm i przedsiębiorstw. Praca sezonowa, obsługa zwiększonej ilości zleceń i zadań czy wreszcie zapotrzebowanie na stałą kadrę do pracy fizycznej to tylko niektóre obszary, w których rekrutacja u naszych wschodnich sąsiadów zda egzamin na piątkę. Nie jest to jednak sprawa tak prosta, jak mogłoby się wydawać. W jaki sposób zatrudnić wykwalifikowanych i odpowiednich ludzi w swojej firmie? Odpowiedź znajdą Państwo w tym artykule.

Dlaczego właśnie z Ukrainy?

Jest kilka powodów, dla których to właśnie ten kraj stał się dla Polski atrakcyjny, jeśli chodzi o poszukiwania kadry do pracy. Po pierwsze, obecne regulacje prawne znacznie ułatwiają pracę właśnie Ukraińcom na terenie Rzeczpospolitej. Po drugiej, jest to kraj i społeczeństwo zbliżone do nas kulturowo, z którym jesteśmy w stanie porozumieć się na poziomie mentalności. Po trzecie, sytuacja na Ukrainie sprawiła, że ludzi tam żyjący są chętni do ciężkiej pracy w Polsce, by poprawić swój byt i podnieść poziom swojego życia. Dlatego właśnie miliony obywateli naszego wschodniego sąsiada przybywa do nas w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.

„Nie próbujcie tego sami w domu” czyli współpraca z agencją pracy

Problematyka zatrudniania osób pochodzących z Ukrainy dotyczy nie tylko wielkich koncernów i międzynarodowych korporacji mieszczących się w Polsce, ale także rodzimych małych i średnich firm, które cierpią na niedostatek rąk do pracy. Samemu ciężko będzie znaleźć kilkudziesięciu, a czasami nawet kilkunastu odpowiednich pracowników na zwakatowane stanowiska, dlatego odpowiednim rozwiązaniem jest tu skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy.

Najbardziej doświadczone firmy świadczące takie usługi, jak chociażby AB OVO Solutions, mają w swoich szeregach doświadczonych konsultantów, a także utrzymują stałe relacje z wieloma partnerami na Ukrainie, a taka sieć kontaktów pozwala na sprowadzenie nawet bardzo dużej liczby osób chętnych do pracy w naszym kraju.

Na co możemy liczyć współpracując z agencją pracy?

Firmy najczęściej wymagają, by pracownicy z Ukrainy zjawili się w dużej liczbie i możliwie najszybciej. Agencja pracy stale monitoruje wszystkie przepisy prawa i możliwie najszybciej przeprowadza proces kwalifikacji odpowiednich ludzi do zatrudnienia w Polsce. Najlepsi pośrednicy wezmą także na siebie odpowiedzialność przed organami kontrolnymi jak Państwowa Inspekcja Pracy czy Straż Graniczna.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje