poniedziałek, 13 lipca 2020 06:51

Przeszczep włosów bez tajemnic - 3 najczęściej zadawane pytania

Autor Głos 24
Przeszczep włosów bez tajemnic - 3 najczęściej zadawane pytania

Łysienie androgenowe to najczęstszy powód utraty włosów u Polaków. Choć uważa się, że problem ten dotyka szczególnie mężczyzn, nie brakuje również kobiet, które bezskutecznie się z nim zmagają. Leczenie doustne lub za pomocą profesjonalnych kosmetyków bywa pomocne w zatrzymaniu dalszego rozwoju łysienia, jednak nie zawsze jest w stanie przywrócić pacjentom utracone włosy, a co za tym idzie, dawną pewność siebie. Na szczęście istnieje na to sposób - przeszczep włosów. Czy jest on skuteczny? Na czym polega taki zabieg?

Czy przeszczep włosów całkowicie likwiduje problem łysienia?

Prawidłowo wykonany przeszczep włosów w Warszawie w OT.CO Clinic notuje wskaźnik przyswajalności na ponad 90% poziomie. Na taki wynik składa się kilka elementów: głównie doświadczenie i umiejętności lekarzy, wyczerpujące badania wykonywane przed zabiegiem, oraz innowacyjne technologie, które szczególnie dopracowuje się pod kątem coraz mniejszej inwazyjności, a zarazem wyższej skuteczności.

Nie bez powodu zabieg przeszczepu włosów może trwać pełnych kilka godzin. Podczas jego trwania szczególnie ważna jest precyzja, dzięki której zabiegi, które wykonuje dr Piotr Turkowski z Kliniki Transplantacji Włosów OT.CO Clinic, pozwalają zapomnieć pacjentom o problemach z łysieniem raz, a dobrze. Stosowanie się do zaleceń lekarza, szczególnie w okresie rekonwalescencji, daje efekt w postaci problemu zażegnanego do końca życia.

Dr Piotr Turkowski

Na czym polega przeszczep włosów i jak przebiega zabieg?

Przeszczep włosów w Warszawie z użyciem metody FUE to aktualnie najbardziej innowacyjny i skuteczny sposób, na pozbycie się widocznych efektów łysienia. Metoda ta opiera się na pobraniu od pacjenta pojedynczych mieszków włosowych wraz z minimalną ilością otaczającej je tkanki ze sfery ciała, która nie została dotknięta łysieniem. Następnie po ocenie jakości pobranych mieszków włosowych lekarz aplikuje je pod skórę w miejscu, gdzie problem ten jest odczuwany przez pacjenta.

Metoda FUE zakłada wykorzystanie niewielkich igieł, które ograniczają inwazyjność całego zabiegu. Dla komfortu pacjenta poprzedza się go podaniem znieczulenia miejscowego. Dzięki temu, jak twierdzą sami pacjenci OT.CO Clinic, w czasie trwania zabiegu nie odczuwali oni bólu, ani żadnego innego trudnego do zniesienia uczucia.

Zależnie od tego, ile dokładnie pojedynczych przeszczepów planuje się wykonać podczas jednego zabiegu, czas jego trwania może się znacznie różnić. Ze względu na tak ważną precyzję pracy lekarza warto jednak wiedzieć, że niektóre zabiegi mogą trwać nawet 8 godzin. Ich prawidłowe wykonanie gwarantuje późniejsze szybkie gojenie się skóry i piękne gęste włosy tam, gdzie dotychczas mogło ich brakować.

Czy po zabiegu przeszczepu mieszków włosowych pozostają blizny? Ile trwa okres rekonwalescencji?

Dr Piotr Turkowski z Kliniki Transplantacji Włosów OT.CO Clinic wykorzystując do przeszczepu włosów innowacyjną metodę FUE, w swojej pracy nie potrzebuje skalpela. Wcześniejsze metody transplantacji włosów pozostawiały często widoczne z daleka blizny, których nie sposób przysłonić elementem odzieży, czy samymi włosami. Metoda FUE zakłada użycie precyzyjnych igieł, dzięki którym cały zabieg jest znacznie mniej inwazyjny dla pacjenta. Jeśli po wykonaniu zabiegu przeszczepu dostosuje się on do zaleceń takich jak odpowiednia ochrona podrażnionej skóry, czy odpowiednia jej higiena, blizny albo zupełnie się nie pojawią, albo mogą mieć milimetrowe rozmiary, które pozostaną praktycznie całkowicie niewidoczne.

Rekonwalescencja po zabiegu to maksymalnie 2 tygodnie czasu, w którym skóra po przeszczepie goi się i zyskuje zdrowy wygląd. Pacjent może wrócić do pracy natychmiast, jednak jeśli odczuwa on dyskomfort spowodowany widocznymi zmianami na skórze, lekarz może przepisać mu zwolnienie na czas całkowitego jej zagojenia.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje