sobota, 4 kwietnia 2020 13:14

Przewodniki małopolskiego przedsiębiorcy w czasie epidemii koronawirusa

Autor Manuel Langer
Przewodniki małopolskiego przedsiębiorcy w czasie epidemii koronawirusa

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego przygotowała zestawienie  ważnych informacji dla przedsiębiorców w związku z epidemią  koronawirusa. Pobierz i przeczytaj przewodniki, które wciąż są na  bieżąco aktualizowane!

Przewodniki z pełnymi zestawieniami najważniejszych informacji dla przedsiębiorców są dostępne do pobrania poniżej.

Tarcza Antykryzysowa

Płynność  finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma służyć Tarcza  Antykryzysowa o wartości 212 mld zł, którą rząd przygotował jako  lekarstwo w związku z epidemią koronawirusa. Program ten zawiera  rozwiązania dla: pracowników, mikro, małych, średnich i dużych firm.  Dzięki niemu każdy przedsiębiorca będzie mógł np. przesunąć w czasie  opłatę składek czy podatków bez dodatkowych opłat prolongacyjnych. Dowiedz się więcej o Tarczy Antykryzysowej.

Umorzenie zaległości podatkowych

Masz  problem ze spłatą zaległego podatku, odsetek za zwłokę lub zapłatą  opłaty prolongacyjnej? Złóż wniosek o umorzenie całości lub części  zaległości podatkowej i sprawdź czy urząd przyzna ci taką pomoc. Zobacz, jak to zrobić.

Odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych

Nie  możesz zapłacić w terminie podatku, zaległości podatkowych lub odsetek  od niezapłaconych w terminie zaliczek na podatek? Złóż wniosek  o odroczenie terminu płatności i sprawdź czy urząd przyzna ci taką  pomoc. Zobacz, jak to zrobić.

Rozłożenie na raty należności podatkowych

Nie  jesteś w stanie zapłacić jednorazowo całego podatku, zaległości  podatkowych lub odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na  podatek? Złóż wniosek o rozłożenie tych należności na raty i sprawdź czy  urząd przyzna ci taką pomoc. Zobacz, jak to zrobić.

Składki ZUS - odroczenie, raty, umorzenie

Jeśli  masz problem z opłaceniem składek ZUS, pamiętaj, że może przysługiwać  CI odroczenie terminu płatności składek, układ ratalny, umorzenie  należności. Pamiętaj, że wnioski możesz składać elektronicznie za  pośrednictwem platformy PUE ZUS. Zobacz, jak to zrobić.

Pakiet osłonowy

Zobacz nad jakimi rozwiązaniami pracuje obecnie Ministerstwo Rozwoju, żeby zmniejszyć negatywne efekty związane z możliwą epidemią koronawirusa.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie biznes.gov.pl.

Kontakt z Urzędami Skarbowymi: kliknij tutaj.

Info/foto: UMWM

koronawirus - najnowsze informacje