poniedziałek, 22 listopada 2021 07:26

Przyjęcie trzeciej dawki szczepionki możliwe wcześniej, niż dotychczas? Rada Medyczna wyjaśnia

Autor Aleksandra Tokarz
Przyjęcie trzeciej dawki szczepionki możliwe wcześniej, niż dotychczas? Rada Medyczna wyjaśnia

Podanie trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 może być możliwe wcześniej, niż po pół roku od szczepienia podstawowego. Stosowny komunikat ma zostać wydany w tym tygodniu.

Głównym tematem niedzielnego spotkania Rady Medycznej z premierem Morawieckim było umożliwienie podania trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 wcześniej niż po pół roku od szczepienia podstawowego.

Jak przekazała w rozmowie z PAP, cytowana przez RMF FM prof. Magdalena Marczyńska rozmawiano także m.in. o braku wydolności służby zdrowia. - W kolejnych tygodniach polityka państwa w walce z epidemią ma być taka, aby wzmocnić jeszcze bardziej działania proszczepienne, egzekwować zasadę DDM i nakładać kary m.in. za brak noszenia maseczek tam, gdzie jest to wymagane. Ma być wystawianych więcej mandatów za złamanie tych przepisów, ma być wzmocnione egzekwowanie przestrzegania tych zasad - wskazała prof. Marczyńska.

Komunikat, dotyczący możliwości wcześniejszego otrzymania trzeciej dawki szczepionki pojawi się już w tym tygodniu. - Najpewniej będzie to możliwość skrócenia tego okresu do pięciu miesięcy. Ta zmiana ma być lada moment - przekazała.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RMF FM, fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje