piątek, 4 lutego 2022 13:59

Przyspieszona linia na trasie Kraków-Nowa Wieś. Rusza autobus 310!

Autor Joanna Obajtek
Przyspieszona linia na trasie Kraków-Nowa Wieś. Rusza autobus 310!

W poniedziałek, 14 lutego zostanie uruchomiona przyspieszona linia aglomeracyjna nr 310, która połączy Kraków z gminą Wielka Wieś. Dzięki niej mieszkańcy okolicznych miejscowości szybko dojadą do centrum Krakowa.

Szybki i sprawny dojazd z linią nr 310

Nowa linia 310 będzie kursować z wysoką częstotliwością i zatrzymywać się na wybranych przystankach, aby dojazd przebiegł sprawnie. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem z przemieszczaniem się między Krakowem, a Nową Wsią.

Linia 310 kursować będzie po trasie: „Os. Podwawelskie”– rondo Grunwaldzkie, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, Armii Krajowej, Jasnogórska, Modlnica, Szyce, Wielka Wieś, Biały Kościół, Czajowice, Bębło, Będkowice – „Będkowice Pętla”. Kursy 310 w dni powszednie co 15 lub 30 minut, w zależności od pory dnia, a w dni wolne co godzinę. Co drugi kurs będzie realizowany na trasie skróconej, do przystanku „Biały Kościół Murownia Pętla”.

W związku z uruchomieniem nowej linii, zostanie zlikwidowana linia miejska nr 114. Dla mieszkańców osiedla między ul. Stelmachów i Chełmońskiego, zostanie wydłużona trasa linii nr 511, na ul. Armii Krajowej, Jasnogórską i Chełmońskiego aż do końcówki „Chełmońskiego Pętla”, zlokalizowanej obok Galerii Bronowice. Nastąpią również zmiany w rozkładzie jazdy. Godziny kursowania linii w dni powszednie zostaną wydłużone do 20. Dodatkowo zostaną uruchomione kursy w soboty w godzinach 9.00-18.00.

Autobus 310 dla mieszkańców

Linia nr 310 to  kolejna linia z grupy tzw. agloekspresów, kursujących z wysoką częstotliwością, które zapewniają szybki dojazd do centrum Krakowa z okolicznych miejscowości.

Celem linii tzw. agloekspresów  jest zachęcenie jak największej liczby mieszkańców gmin sąsiadujących z Krakowem do korzystania z komunikacji miejskiej. Pierwszym tego typu połączeniem była linia nr 304, która w 2008 r. połączyła centrum Krakowa z Wieliczką. W ubiegłym roku powstały kolejne dwie – nr 307 i 337, dojeżdżające do miejscowości w gminach Zielonki i Michałowice. Na początku tego roku podobny charakter zyskała linia nr 301, stanowiąca połączenie z Niepołomicami. Teraz takie połączenie zyska również gmina Wielka Wieś.

Linia 310 zastąpi linię 210. Pierwsze kursy już w poniedziałek.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka