niedziela, 4 października 2020 17:21

Siatkarze polskiego klubu zakażeni koronawirusem

Autor Mirosław Haładyj
Siatkarze polskiego klubu zakażeni koronawirusem

Klub poinformował o zachorowaniach za pośrednictwem swojego facebookowego profilu.

Zakażenie koronawirusem wykryto u sześciu siatkarzy Siatkarskiego Klubu Sportowego STS Olimpia Sulęcin. Władze klubu apelują, aby osoby, które miały kontakt z siatkarzami obserwowały swój stan zdrowia.

Poniżej treść komunikatu zamieszczonego na facebookowym profilu drużyny:

Komunikat klubu STS Olimpia Sulęcin:

STS Olimpia Sulęcin informuje, że w dniu 2 października 2020 roku wykazano testy RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 u sześciu członków zespołu, mających objawy choroby. Wyniki z tego samego dnia wykazały obecność wirusa u wszystkich testowanych osób.
W związku z zaistniałą sytuacją STS Olimpia Sulęcin zachowuje wszelkie normy bezpieczeństwa, informując o zakażeniach służby sanitarne, władze klubu oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki.
Wszyscy zakażeni znajdują się w kwarantannie, osoby te wypełniły także ankiety, w których wskazały dane tych, z którymi miały w ostatnim czasie kontakt przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek.
Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z członkami drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłoszenie się do lekarza rodzinnego. Do objawów choroby należą miedzy innymi: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe. Mając na uwadze dobro osobiste zawodników i sztabu STS Olimpii Sulęcin, klub nie będzie informował o danych osobowych zakażonych. Najbliższe mecze STS Olimpii Sulęcin w ramach rozgrywek TAURON1.Liga zostają przełożone na inny termin, a my czekamy na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa. Łukasz Chajec
Prezes klubu STS Olimpia Sulęcin

Komunikat klubu STS Olimpia Sulęcin: STS Olimpia Sulęcin informuje, że w dniu 2 października 2020 roku wykazano testy...

Posted by STS Olimpia Sulęcin on Saturday, October 3, 2020

Inf.: Facebook/ STS Olimpia Sulęcin
Fot.: Photo by Chandan Chaurasia on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje