czwartek, 3 grudnia 2020 10:43

Sofa czy łóżeczko - co lepiej sprawdzi się w pokoju dziecka?

Autor Artykuł sponsorowany
Sofa czy łóżeczko - co lepiej sprawdzi się w pokoju dziecka?

Funkcjonalne i wygodne miejsce do spania to jeden z priorytetów w trakcie urządzania pokoju dziecka. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, przez co wybór staje się jeszcze trudniejszy. Najciekawiej prezentują się sofy i łóżeczka, ale co kupić? Co okaże się praktyczniejszym meblem?

Czy sofa to idealny mebel do pokoju dziecka?

Sofa może pełnić dwie funkcje. Po złożeniu jest ona wygodnym meblem do siedzenia i zabawy, natomiast wieczorem zamienia się w komfortowe łóżko do spania. Oczywiście wielkości dostępnej przestrzeni do snu zależy od wielkości wybrania sofy. Decydując się na jej zakup w większym rozmiarze, mamy pewność, że dziecko z niej nie wyrośnie zbyt szybko. Łóżka dziecięce są z reguły mniejsze i po kilku latach zachodzi konieczność ich wymiany na nowe. To przekłada się na wydatki, a nie zawsze uda się kupić mebel, który będzie tani i komfortowy.

Sofy dziecięce są także meblami bardziej funkcjonalnymi. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, a maluch zyskuje przestrzeń do zabawy. Dzięki temu tez nie brudzi się pościel, ponieważ jest ona schowana w szufladzie pod siedziskiem. Sofy dla dzieci są idealnym rozwiązaniem w przypadku starszaków, które zapraszają swoich przyjaciół do domu. Gwarantuje ona wystarczającą ilość miejsca, aby każdy mógł się wygodnie rozsiąść, a sam pokój dziecka nie wygląda jak sypialnia.

Co przemawia za tym, aby wybrać łóżeczko?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że łóżeczka dziecięce są tańsze niż sofy. Poza tym mają prostszą konstrukcję i zapewniają o wiele większy komfort snu. Dodają cod niego wysokiej jakości materiał z naturalnych składników, wygoda wypoczynku stanie na jeszcze wyższym poziomie. Oczywiście ich wadą jest brak możliwości złożenia, przez co zajmują dosyć dużo miejsca w pokoju dziecka. Łóżeczka nie sprawdzą się zatem w pomieszczeniach o małym metrażu. To, co jest wadą, może być również zaletą.

Rozkładanie i składanie sofy dziecięcej to prawdziwa zmora maluchów. W przypadku łóżeczka nie muszą one tego robić, wystarczy je jedynie ścielić. Warto także pamiętać, że nawet pościelone łóżeczko nie jest wygodnym meblem do siedzenia, ponieważ nie ma w nim oparcia, które jest obecnie montowane w każdej sofie. Łóżka będą najlepszym wyborem dla najmłodszych pociech. Starszaki zdecydowanie będą preferować sofy dziecięce.

Alternatywą dla łóżeczka i sofy dziecięcej może być narożnik

Narożniki są zdecydowanie najbardziej uwielbiane przez dorosłych. Zazwyczaj są one bazowym meblem w wielu salonach. W przypadku pokoi dziecięcych również stają się one ciekawym rozwiązaniem. Ich zaletą jest to, że łączą w sobie zalety sofy i łóżeczka. Odznaczają się sporą powierzchnią spania, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort snu. Narożniki dla dzieci sprawdzają się zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych pociech. Ponadto jest to mebel, na którym ze spokojem zmieści się większa liczba osób. Kolejną zaletą narożników jest to, że są bardzo ustawne i można je dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Można je postawić w rogu pokoju, ale także na jego środku. Ogromne znaczenie w tym przypadku ma wielkość dostępnej powierzchni.

Wybór idealnego łóżka dla dziecka jest skomplikowanym procesem, w którego trakcie należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Niemniej wszystkie przedstawione opcje mają swoje wady i zalety, a ich wybór jest kwestią mocno indywidualną. Ciekawe oferty tych mebli można znaleźć na stronie https://misioohandmade.pl/sofa-lozko/.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje