czwartek, 13 sierpnia 2020 19:23

Starosta i sanepid apelują do mieszkańców i gości powiatu nowotarskiego

Autor Mirosław Haładyj
Starosta i sanepid apelują do mieszkańców i gości powiatu nowotarskiego

Wspólny komunikat Jolanty Bakalarz i Krzysztofa Fabera został wydany 13 sierpnia.

W związku z wprowadzeniem na terenie powiatu żółtej strefy, starosta Krzysztof Faber i szefowa nowotarskiego sanepidu Jolanta Bakalarz apelują do mieszkańców powiatu nowotarskiego o przestrzeganie wymogów sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa. Poniżej publikujemy pełna treść komunikatu.

"Mając na uwadze wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz pogarszającą się sytuację epidemiologiczną, Starosta Nowotarski i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zwracają się do mieszkańców Powiatu Nowotarskiego oraz gości przebywających na terenie naszego powiatu z prośbą o wzmożone przestrzeganie wymogów sanitarnych, jakie zostały określone przez Ministerstwo Zdrowia.

Wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców powiatu w okresie 14 ostatnich dni spowodował zakwalifikowanie powiatu do terenu, na którym obowiązują dodatkowe obostrzenia i zakazy określone dla strefy żółtej. Obecnie osoby przebywające na zewnątrz, w przestrzeni publicznej, nie mają obowiązku noszenia maseczek, jednak obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust m.in.: w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach i instytucjach.

W obrębie aktualnie obowiązującego reżimu podczas wesel i imprez rodzinnych oraz innych spotkań liczba gości nie może przekroczyć 100 osób.

Ograniczenia dotyczą również imprez kulturalnych i sportowych, w trakcie których może być zajętych 25% miejsc na widowni. Lokale gastronomiczne są zobowiązane zabezpieczyć 4 metry kw. na jedną osobę, zaś siłownie, kluby i centra fitness powinny ograniczyć liczbę korzystających do limitu 1 osoby na 7 metrów kw. Szczegółowe nakazy i zakazy obowiązujące obecnie w Powiecie Nowotarskim znajdują się na stronie internetowej www.gov.pl w artykule: „Dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym przyrostem zakażeń”.

Inf.: Starosta Powiatu Nowotarskiego i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu
Fot.: Photo by Anshu A on Unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje