środa, 14 października 2020 13:15

Sucha Beskidzka: W dwa tygodnie 329 nowych zakażeń. Czerwona strefa gwarantowana

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: W dwa tygodnie 329 nowych zakażeń. Czerwona strefa gwarantowana

Sprawdziliśmy aktualną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie suskim.

14 października

W dzisiejszym dniu w Małopolsce padł kolejny rekord zachorowań. Potwierdzono 1 143 zakażenia. Jeszcze niedawno tak wysokie liczby notowano w całej Polsce. Dziś jest to wynik zaledwie jednego województwa. Poprzedni rekord, odnotowany zaledwie wczoraj, był niższy od dzisiejszego o ponad 240 przypadków.

W powiecie suskim sytuacja epidemiczna nie jest najlepsza. Wskaźnik zakażeń kwalifikujący region do strefy czerwonej wynosi 102. To ponad trzykrotnie mniej, niż obecnie wynosi przyrost z ostatnich dwóch tygodni (329). Na dzień dzisiejszy od początku epidemii w powiecie odnotowano 707 zakażeń, 294 z nich to przypadki aktywne. Warto zauważyć, że liczba zakażeń z ostatnich dwóch tygodni stanowi prawie połowę wszystkich przypadków (a dokładnie 46,5%). Jest to zdecydowanie niepokojąca sytuacja, pokazuje bowiem, że mamy wyraźnie do czynienia z reemisją koronawirusa.

Ciężka sytuacja utrzymuje się w makowskim DPS-ie, gdzie choruje 38. pensjonariuszy i 22. osoby z personelu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Dzisiaj 70 zakażeń w regionie. Większość z DPS-u w Makowie, który potrzebuje pomocy
W dzisiejszym (9.10) raporcie WSSE Kraków powiat suski zajął drugie miejsce w województwie pod względem ilość zakażeń, których w regionie odnotowano 70. Liczba ta stanowi nowy rekord w powiecie, a warto zaznaczyć, że stary został ustanowiony zaledwie wczoraj. W piątek więcej zachorowań było jedynie …

Duże skupiska zakażeń nie są nowością. Powiat zmaga się z nimi od czasu wykrycia tzw. górniczych ognisk. Od początku epidemii w regionie odnotowano:

  • 24 zachorowań poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni,
  • 7 zachorowań w ZOL-ach,
  • 69 zachorowań w DPS-ach,
  • 14 zachorowań w zakładach pracy,
  • 24 zachorowania w szkołach,
  • 19 zachorowań na weselach.

Poniżej komunikat PSSE w Suchej Beskidzkiej na temat aktualnej sytuacji w powiecie.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: PSSE Sucha Beskidzka, WSSE Kraków
Fot.: Photo by Mufid Majnun on Unsplash

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje