środa, 15 czerwca 2022 04:10

Sucha Beskidzka: Za nic mieli bezpieczeństwo innych uczestników ruchu!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Sucha Beskidzka: Za nic mieli bezpieczeństwo innych uczestników ruchu!

Wystarczyło 30 minut, by dwóch młodych mężczyzn straciło uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkość w obszarze zabudowanym. 19 i 31-latek za swoją brawurową jazdę zostali również ukarani mandatem i 10 punktami karnymi.

9 czerwca po godzinie 9:00 policjanci ruchu drogowego, dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów w miejscowości Kuków, zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy za nic mieli bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, a zarazem obowiązujące przepisy drogowe.

Pierwszy został zatrzymany do kontroli kierowca mercedesa. Siedzący za kierownicą 19-latek przekroczył dozwoloną prędkość, pędząc 108 km/h. W niespełna 30 minut później policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego kierowcę peugeota, który również przekroczył dozwoloną prędkość, poruszając się w terenie zabudowanym 102 km/h.

Funkcjonariusze, za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, zatrzymali obu kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy, a także ukarali ich mandatami, dopisując każdemu po 10 punktów karnych.

-Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Przypominamy, że zanim usiądziemy ponownie za kierownicę po okresie 3 lub 6 miesięcy należy wcześniej złożyć stosowny wniosek wraz z opłatą do organu wydającego, gdyż prawo jazdy nie jest zwracane automatycznie

-informują policjanci.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje