czwartek, 30 grudnia 2021 11:39

Świątniki Górne. Poszukiwany wpadł, bo … nie miał maseczki

Autor Aleksandra Tokarz
Świątniki Górne. Poszukiwany wpadł, bo … nie miał maseczki

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, w powiecie krakowskim, podjęli interwencję wobec 27-latka, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Wówczas okazało się, że jest poszukiwany. Mężczyzna próbował uciec policjantom, jednak nie udało mu się to. Został zatrzymany i trafił do aresztu.

- Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu stosują się do obowiązujących restrykcji ustanowionych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych osób, które lekceważą obowiązujące przepisy - tłumaczy podkom. Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

29 grudnia w godzinach porannych, policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, kontrolując teren stacji benzynowej w gminie Mogilany pod kątem przestrzegania przez personel, jak i klientów zasad sanitarnych zauważyli mężczyznę, który się do nich nie stosował. - Klient stacji nie miał zasłoniętych maseczką ust i nosa. Mundurowi podjęli wobec niego interwencję, kiedy wychodził z budynku stacji. Gdy jeden z policjantów wydał mu polecenie zatrzymania się, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Mundurowi dogonili go po około 50 metrach - relacjonuje podkom. Fil.

Okazało się, że 27-latek z Krakowa jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i odbycia kilku dni kary aresztu za wcześniejsze przewinienia. Mężczyzna został zatrzymany.

Za popełnione wykroczenia niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza policji 27-latek został ukarany mandatem karnym, po czym został doprowadzony do aresztu, gdzie odbędzie karą za poprzednie wykroczenia.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/pixabay

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka