środa, 20 marca 2024 08:50

Ta historia Wonder Woman jest zupełnie wyjątkowa. Nie bez przyczyny uhonorowaną ją Nagrodą Eisnera

Autor Mirosław Haładyj
Ta historia Wonder Woman jest zupełnie wyjątkowa. Nie bez przyczyny uhonorowaną ją Nagrodą Eisnera


"Wonder Woman. Historia: Amazonki" to opowiada historię zrozpaczonej Hippolity, która natrafia na Amazonki, czym wywołuje sekwencję wydarzeń, prowadzących do wybuchu otwartej wojny między niebem a ziemią.

Dawno, dawno temu niezadowolone z poczynań bogów kobiety z panteonu olimpijskiego zawiązały spisek. Szykując się do buntu, boginie stworzyły Amazonki, wraz z którymi narodziło się zupełnie nowe, niespotykane dotąd na Ziemi społeczeństwo zdolne do cudownych, niezwykłych czynów. Jego istnienie nie mogło jednak wiecznie pozostawać tajemnicą. Gdy zrozpaczona kobieta imieniem Hippolita spotyka Amazonki, uruchamia łańcuch wydarzeń, które doprowadzą do otwartej wojny pomiędzy niebem a ziemią!

Wyjątkowo utalentowany kwartet – Kelly Sue DeConnick, Phil Jimenez, Gene Ha i Nicola Scott – przedstawia cieszącą się uznaniem krytyków i uhonorowaną Nagrodą Eisnera zupełnie wyjątkową, przepięknie zilustrowaną opowieść, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jeśli wydawało ci się, że dobrze znasz historię Amazonek i Wonder Woman, to świeże, niekonwencjonalne spojrzenie na ich tradycję sprawi, że ujrzysz je w zupełnie nowym świetle.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Wonder Woman Historia: The Amazons” 1-3.

Fot. i inf.: Egmont, materiały prasowe

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka