wtorek, 21 czerwca 2022 09:31

Tak teraz oszukują. Wystarczy kliknąć w reklamę, by stracić majątek

Autor Patryk Trzaska
Tak teraz oszukują. Wystarczy kliknąć w reklamę, by stracić majątek

Wystarczyła chwila nieuwagi, aby mieszkanka Biecza padła ofiarą internetowych oszustów. Złodzieje zaciągnęli na kobietę parę pożyczek oraz wyczyścili jej konto bankowe. Straciła w sumie 62 tysiące złotych.

Cała historia zaczęła się niewinnie. 70-latce podczas przeglądania Internetu w telefonie wyskoczyła reklama platformy inwestycyjnej. Oferta wydawała się atrakcyjna, skuszona kobieta kliknęła w nią i  wypełniła formularz.

Od tego momentu sprawa nabrała tempa. Z kobietą szybko skontaktowała się osoba, która podawała się za analityka finansowego. Oszuści przedstawili mieszkance Biecza wizję szybkiego i dużego zysku. Wystarczyło zainwestować 890 złotych. Brzmiało jak sen, jednak to był początek problemów kobiety.

Oszuści zaproponowali kobiecie zainstalowanie aplikacji, która miała ułatwić jej śledzenie swojej inwestycji. Następnie 70-latka miała zalogować się do banku, aby przelać pieniądze na fundusz inwestycyjny. Nie wiedziała, że w tym momencie daje oszustom dostęp do danych swojego konta bankowego.

Kobieta zgłosiła sprawę na policję, jednak na chwilę obecną nie udało się złapać złodzieja.

- 10 czerwca zgłosiła się do nas mieszkanka Biecza. Natrafiła ona na ofertę inwestycji na platformie inwestycyjnej w postaci reklamy na telefonie - powiedział w rozmowie z Głos24 z Komedy Powiatowej Policji w Gorlicach Gustaw Janas. - Po wypełnieniu formularza szybko ktoś się z nią skontaktował i poprosił, aby zainstalowała na swoim telefonie aplikację, która miała jej pomóc w dokonywaniu inwestycji. Mieszkanka Biecza dokonała pierwszej wpłaty, gdzie podała wszystkie dane do konta. Środki zostały z konta kobiety wytransferowane. Dodatkowo oszuści zaciągnęli na kobietę kilka pożyczek. Łącznie 70-latka poniosła stratę na blisko 62 tysiące złotych - podsumował rzecznik.  

Inwestowanie w kryptowaluty stało się w ostatnim czasie popularne. Niestety jest to duże pole do oszustw, które coraz częściej mają miejsce. Złodzieje mamią ofiarę wizją szybkiego i dużego zysku, po czym znikają z pieniędzmi.

Nie tak dawno informowaliśmy o mężczyźnie, który oszukany metodą na kryptowaluty stracił ponad 400 tysięcy złotych.

fot. Unsplash

Gorlice - najnowsze informacje