piątek, 26 listopada 2021 08:55

Tarnów. Co dalej z rowerami miejskimi? Końcem roku wygasa umowa z operatorem

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Co dalej z rowerami miejskimi? Końcem roku wygasa umowa z operatorem

16 stacji rowerowych i 170 rowerów znajduje się obecnie w Tarnowie. Część z nich to rowery dziecięce i jednoślady wyposażone w foteliki dla najmłodszych. Końcem roku wygasa jednak umowa z operatorem miejskich rowerów. Co więc czeka ich użytkowników?

- Jeszcze do końca miesiąca można skorzystać z rowerów miejskich. Natomiast z końcem roku wygasa umowa ich operatorem, firmą Nextbike - zapowiada samorząd.

24 listopada, użytkownicy Tarnowskiego Roweru Miejskiego otrzymali wiadomości e-mail, w których można było przeczytać: „w związku z zakończeniem funkcjonowania systemu i zapisami umowy pomiędzy Nextbike Polska S.A. a miastem Tarnów, możesz zdecydować czy chcesz udostępnić swoje dane osobowe miastu…”. Jak niektórzy mylnie założyli, nie oznacza to, że w Tarnowie nie będzie można w przyszłym sezonie korzystać z rowerów miejskich.

Jak tłumaczą pracownicy Zarządu Dróg i Komunikacji, jeszcze w grudniu zostanie ogłoszony przetarg na obsługę Tarnowskiego Roweru Miejskiego. Obsługa ta obejmować będzie m.in. serwisowanie rowerów, magazynowanie ich (do 1 marca, czyli do momentu ponownego uruchomienia nowego sezonu rowerowego). Firma ta, tak samo jak obecny operator, zadba również o stacje rowerowe i przewożenie jednośladów do tych części miasta, gdzie brakuje rowerów.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje