czwartek, 5 listopada 2020 13:53

Tarnów: Kierowców czekają duże utrudnienia! Rusza remont Bernardyńskiej

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Kierowców czekają duże utrudnienia! Rusza remont Bernardyńskiej

Od jutra, 6 listopada, rozpoczyna się remont ulicy Bernardyńskiej. Przez dwa miesiące kierowcy będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Roboty drogowe obejmą odcinek wzdłuż kościoła o.o. Bernardynów i skweru ks. kpt. Piotra Gajdy.

Na zakres robót będzie składać się wymiana podbudowy jezdni i chodników oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, nawierzchni chodników z płyt granitowych, odzyskanych w ramach remontu tarnowskiego Rynku oraz zjazdów z kostki granitowej. Drogowcy planują ułożyć nowe krawężniki granitowe i podwyższyć, już istniejące, przejście dla pieszych.

W związku z robotami drogowymi ul. Bernardyńska zostanie wyłączona z ruchu, przygotowano objazdy: od skrzyżowania ul. Krakowskiej – Sikorskiego – Narutowicza następującymi ulicami: Narutowicza, Konarskiego, Dąbrowskiego, Kołłątaja, Drzewną do ul. Lwowskiej. Drugim alternatywnym wariantem jest objazd od skrzyżowania ul. Targowej – Bernardyńskiej – Bema - N. M. Panny ciągami ulic: N. M. Panny, Narutowicza, Mostową i Kołłątaja do ul. Szerokiej.

To już koniec protestów w Tarnowie?
Środa była trzynastym dniem protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Tarnowie. Pod biurem Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny zebrali się ludzie. Tłum zmienił się jednak w zaledwie kilkanaście osób. Kobiety protestują przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, iż abor…

Będzie obowiązywał także objazd dla autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 2, 9, 12 i 30 od ulicy Krakowskiej będą kursować ulicami Narutowicza, Konarskiego, Dąbrowskiego, Kołłątaja i Drzewną do ul. Lwowskiej. Na trasie objazdu linii 2, 9 12 i 30 będą obowiązywały przystanki: tymczasowy przystanek Narutowicza – Bandrowskiego, istniejący przystanek Narutowicza – Wodna, tymczasowy przystanek Dąbrowskiego – Westwalewicza. Nieczynne będą przystanki: Bema – Szkoła, Bema – Targowa, Lwowska – Szeroka.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje