wtorek, 29 października 2019 08:42

Tarnów: Rusza Forum Dialogu

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Rusza Forum Dialogu

Dzisiaj w Tarnowie o godzinie 14 w Sali Lustrzanej tarnowskiego Ratusza rozpocznie się pierwsze spotkanie w ramach Forum Dialogu – Tarnów 2030.

Forum Dialogu – Tarnów 2030 powstało z inicjatywy prezydenta Romana Ciepieli. Ma stać się doradczą i dyskusyjną platformą skupiającą tarnowskich radnych oraz osoby z różnych środowisk miasta, które w radzie nie są reprezentowane – politycznych, społecznych, gospodarczych.
- To ważne dla mnie ciało opiniodawcze i doradcze, między innymi w zakresie spraw związanych z założeniami strategii Tarnów 2030, kluczowymi i ponadregionalnymi projektami dla subregionu tarnowskiego, ukształtowaniem oczekiwań co do Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2021 – 2027, kształtowaniem polityk rozwojowych do roku 2030 i wszelkich innych spraw związanych z rozwojem Tarnowa – mówi prezydent.
Pierwsze spotkanie Forum zaplanowano na 29 października. Podczas tego spotkania prezydent chciałby z zaproszonymi gośćmi omówić sprawę pomysłów zgłoszonych przez Tarnów i miejskie jednostki do Banku Projektów Ponadregionalnych prowadzonego przez Województwo Małopolskie.

Informacje o strategii województwa i Banku Projektów dostępne są pod adresami:

https://www.malopolska.pl/strategia-2030

https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1659237,uchwala-nr-161219-zarzadu-wojewodztwa-malopolskiego-z-dnia-29-sierpnia-2019-r-w-sprawie-przyjecia-pr.html%20)

inf. i foto: UM w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje