wtorek, 20 września 2022 09:22

Tarnów. Ruszył sezon grzewczy

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Ruszył sezon grzewczy

Już od dzisiaj (20 września), tarnowianie mogą cieszyć się ogrzanym mieszkaniem. W związku z utrzymującymi się przez kilka dni niskimi temperaturami, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchomiło w nocy tzw. okres gotowości dostaw ciepła dla systemu centralnego ogrzewania budynków.

Włączanie ogrzewania odbywa się samoczynnie. MPEC posiada urządzenia, które służą do automatycznej regulacji dostaw ciepła. Jeżeli na zewnątrz utrzymuje się temperatura poniżej 15°C, ogrzewanie włącza się automatycznie. Z chwilą, gdy temperatura wzrasta, dostawa ciepła zostaje przerwana.

Odbiorcy, czyli właściciele lub zarządcy budynków, mogą zmienić wysokość temperatury, przy której następuje automatyczne uruchamianie lub przerwanie ogrzewania obiektu. MPEC robi to bezpłatnie w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania wniosku. Dodatkowo lokatorzy, którzy mają zawory termostatyczne, sami mogą regulować ilość ciepła dostarczanego do pomieszczeń

Automatyczne dostawy ciepła nie zostaną uruchomione do tych obiektów, których właściciele lub zarządcy złożyli pisemną deklarację o uruchomienie takich dostaw. Włączenie ogrzewania w tych budynkach nastąpi wyłącznie po złożeniu w MPEC pisemnej dyspozycji. MPEC dostarcza ciepło do ponad 1000 budynków w Tarnowie.

Inf. UM Tarnów
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Tarnów - najnowsze informacje