poniedziałek, 24 października 2022 12:34

Tarnów: Sekcja zwłok ofiar odpowie na wiele pytań w sprawie makabrycznej zbrodni

Autor Mirosław Haładyj
Tarnów: Sekcja zwłok ofiar odpowie na wiele pytań w sprawie makabrycznej zbrodni

Zaplanowana na dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie sekcja zwłok ofiar makabrycznej zbrodni, która wstrząsnęła Małopolską, ma pomóc w ustaleniu, co dokładnie wydarzyło się w nocy z czwartku na piątek w jednym z domów na osiedlu pod Górą św. Marcina w Tarnowie. Ofiarą mordercy padły dwie dziewczynki w wieku 3 i 6 lat oraz ich matka. Zabójca najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Sprawa makabrycznego morderstwa wstrząsnęła w piątek Małopolską. Ofiarami 43-letniego Tomasza O. padły jego dwie córeczki (3 i 6 lat) oraz 41-letnia żona, którym oprawca miał poderżnąć gardła. Zabójca najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Przy jego ciele znaleziono szlifierką kątową. Prawdopodobnie to właśnie przy jej pomocy odebrał sobie życie. Na miejscu zbrodni znaleziono także dwa noże, które posłużyły jako narzędzia zabrodni.

– Wszystkie cztery osoby znaleziono z ranami ciętymi w okolicach szyi –

potwierdził prokurator Mieczysław Sienicki w rozmowie z Radiem Kraków. Śledczy prowadzą sprawę w kierunku tzw. rozszerzonego samobójstwa, które polega na dokonaniu zabójstwa (zabójstw) przed targnięciem się na własne życie. Hipoteza ta wydaje się najbardziej prawdopodobna z uwagi na to, że w domu brakuje śladów włamania i prokuratura odrzuciła wersję o ingerencji osób trzecich.

Według ustaleń reportera Radia Kraków, rodzina miała założona tzw. niebieską kartę, co oznacza, że w domu dochodziło do przemocy i awantur. Śledczy próbują ustalić, co było powodem tak agresywnego zachowania mężczyzny.

Zaplanowana na dzisiaj sesja zwłok ma pomóc w dokładnym ustaleniu przebiegu zdarzeń. Pozwolą ustalić bezpośrednie przyczyny śmierci a także mechanizm i kolejność zgonów. Krew Tomasza O. zostanie przebadana pod kątem zawartości alkoholu oraz środków psychotropowych.

  •   Czytaj także:
Makabra w Tarnowie. Trzy osoby z podciętymi gardłami, wśród ofiar są dzieci
W jednym z domów przy ul. św. Marcina w Tarnowie. Znaleziono ciała czterech osób, dwojga dorosłych i dwójki dzieci. Trójka z nich miała podcięte gardła.

Inf.: Radio Kraków

Fot.: ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje