piątek, 18 września 2020 08:17

Tarnów: Zbliża się remont ulicy Lwowskiej. Kiedy zaczną się prace?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Zbliża się remont ulicy Lwowskiej. Kiedy zaczną się prace?

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy złożyło najkorzystniejszą ofertę na realizację pierwszego etapu rozbudowy ulicy Lwowskiej. Termin podpisania umowy planowany jest na 22 września – o ile do tego dnia zostaną zakończone wszystkie procedury przetargowe.

Oferta dębickiej firmy, która oszacowała wartość prac na około 20 milionów złotych, była najtańszą ze wszystkich, które wpłynęły w ramach przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Oferta była najniższa z trzech biorących udział w przetargu - od kolejnych była niższa o 6,5 mln zł i 8,5 mln zł. W rozumieniu przepisów Prawa zamówień publicznych, nie jest ofertą z „rażąco niską” ceną.  

Pierwszy etap rozbudowy ulicy Lwowskiej obejmuje jej modernizację na odcinku od potoku Małochlebówka do wjazdu do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. W ramach inwestycji powstanie ulica dwujezdniowa, która będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Rozbudowane zostanie rondo Zesłańców Sybiru, które będzie dwupasowe. Po południowej części powstanie chodnik, a po północnej – ciąg pieszo-rowerowy. Na przeważającej części tego odcinka ciągi piesze i rowerowe będą oddzielone od jezdni pasem zieleni. Zostanie także wydzielony pas ruchu do lewoskrętów. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz zajezdnia MPK będą mogły liczyć na wygodne i bezpieczne wjazdy. W ramach tej inwestycji powstaną również dwa parkingi o łącznej liczbie 167 miejsc parkingowych.

Zakładany czas trwania prac – to 11 miesięcy. Zgodnie poczynionymi ustaleniami, ten etap prac powinien być zakończony do końca przyszłego roku.

- Zakładamy, że wykonawca wejdzie na plac budowy w październiku – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Trochę czasu zajmie na pewno przygotowanie do realizacji tak poważnej inwestycji. Firma będzie musiała opracować harmonogram działań, a także uzyskać potwierdzenie, że wybrane przez nią materiały zyskają naszą akceptację.

Od kilku miesięcy na Lwowskiej trwają prace związane z budową zbiorników retencyjnych oraz kanalizacji deszczowej w obrębie jednego z nich.

Z uwagi za zakres i koszt całej inwestycji zaplanowano jeszcze dwa etapy remontu tej ulicy. Docelowo modernizacja obejmie odcinek od wiaduktu kolejowego do granicy miasta.

inf. pras., fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje