wtorek, 29 czerwca 2021 08:33

Tarnów. Zakątna już remontowana. Czas na kolejne

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Zakątna już remontowana. Czas na kolejne

Teraz wymiana sieci, wkrótce remont nawierzchni. Prace na klimatycznej ulicy Zakątnej już się rozpoczęły. To konieczne uzupełnienie modernizacji od kilku lat prowadzonych na tarnowskiej Starówce. W kolejce czeka ul. Wekslarska.

Rynek i plac Kazimierza, a także przylegające do nich uliczki zostały już wyremontowane. Teraz czas na kolejne. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie ma plan na systematyczną poprawę ich wyglądu. W pierwszej kolejności – ulica Zakątna. - Granitowe płyty zastąpią dotychczasowe nawierzchnie – asfaltową jezdni i betonową chodników. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana na jednym poziomie, z zastosowaniem tzw. płaskiego krawężnika, zachowując historyczne uwarunkowania geometrii drogi. Zmieni się także zabytkowy skwerek znajdujący się w sąsiedztwie wyremontowanych kompleksowo Małych Schodów - tłumaczy Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Jeszcze w tym roku, w ostatnim jego kwartale, ZDiK zamierza rozpocząć modernizację ulicy Wekslarskiej.

Ciężkowicki Park Zdrojowy oficjalnie otwarty. Atrakcji będzie więcej
Wiadomości Ciężkowice. Park Zdrojowy oficjalnie otwarty! Obiekt robi ogromne wrażenie. A to nie koniec atrakcji.

Wcześniej natomiast planowana jest kontynuacja remontu ul. Franciszkańskiej. Prace będą prowadzone równolegle z remontem muru wokół klasztoru ojców bernardynów.

Nawierzchnia ulicy ma przypominać tę, którą wykonano na wyremontowanym już fragmencie Franciszkańskiej – zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków zostaną tam ułożone tzw. kocie łby, chodniki zaś będą wykonane z płyt.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje