środa, 20 listopada 2019 13:00

Tarnów: Zatrzymano seryjnego złodzieja. Może był też w twoim sklepie?

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Zatrzymano seryjnego złodzieja. Może był też w twoim sklepie?

Kradzież perfum z drogerii w Tarnowie oraz pobicie pracownika ochrony. Tych przestępstw miał dopuścić się 19-latek, którego zatrzymali tarnowscy policjanci. Kradł m.in. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Co mu za to grozi?

15 listopada w centrum miasta do jednej z drogerii wszedł młody mężczyzna, który z półek spakował do reklamówki drogie perfumy.  Ominął kasę i skierował się do wyjścia. Zdarzenie zostało nagrane przez monitoring sklepu.

Złodzieja chcieli zatrzymać pracownicy drogerii. Mężczyzna odepchnął ekspedientkę i próbował wyrwać się pracownikowi ochrony. Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. To 19-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Miał przy sobie skradzione perfumy wartości 5550 złotych.

Złodzieja przesłuchali policjanci komórki kryminalnej. W trakcie ich działań okazało się, że z kradzieży sklepowych uczynił sobie stałe źródło dochodu. Przestępstw tych dopuszczał się na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. W Tarnowie podobnej kradzieży dokonał również na początu listopada. Z innej drogerii skradł wtedy perfumy o wartości ponad 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 19-latek trafił do tarnowskiego sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

inf. wideo i foto: KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje