piątek, 22 września 2023 18:30

Tragiczny wypadek tuż obok A4. Nie żyje 18-latek, 15-latka w szpitalu z obrażeniami

Autor Marzena Gitler
Tragiczny wypadek tuż obok A4. Nie żyje 18-latek, 15-latka w szpitalu z obrażeniami

Auto, którym podróżował młody mieszkaniec powiatu tarnowskiego i jego 15-letnia koleżanka, dosłownie owinęło się wokół słupa i zmiotło przydrożną kapliczkę. 18-latek zginął na miejscu, dziewczyna jest ranna.

Tragiczny wypadek wydarzył się wczoraj wieczorem, 21 września, tuż przed godziną 20 tuż obok A4 w okolicach Tarnowa.

Jadący ul. Długą od strony Bobrownik Wielkich stronę Białej (i Tarnowa) niebieski opel, tuż przed przejazdem pod autostradą A4, nagle uderzył w słup energetyczny, przekoziołkował, skosił przydrożną kapliczkę i zaklinował się obok kolejnego słupa. Kierowca miał wyjątkowego pecha, bo na tej spokojnej drodze stoją tylko dwa słupy i właśnie uderzenie w jeden z nich doprowadziło do tragedii.

Miejsce, gdzie doszło do tragedii - fot. Wikipedia Commons

W aucie podróżował 18-latek z powiatu tarnowskiego. Obok, na przednim fotelu, siedziała jego 15-letnia koleżanka. Oboje zostali zakleszczeni w zmiażdżonym aucie.

Na ratunek ruszyli natychmiast strażacy z OSP Bobrowniki Wielkie, OSP Łęg Tarnowski i zawodowi strażacy z Tarnowa. Gdy rozcięli dach, aby dostać się do poszkodowanych, okazało się że chłopak zginął na miejscu, a dziewczyna jest ranna. Z  obrażeniami ciała, ale przytomna, została zabrana do tarnowskiego szpitala.

W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, w skład której weszli; prokurator, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych, a także policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego i technik kryminalistyki.

Policjanci ustalili, że młody mężczyzna posiadał prawo jazdy. To, czy był trzeźwy, ustali badanie krwi, która zostanie sprawdzona na zawartość alkoholu.

- Po zebraniu wszystkich śladów z miejsca wypadku, zostaną one poddane analizie w ramach prowadzonego śledztwa, które pomoże w odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane ze śmiercią młodego mężczyzny - informuje tarnowska Policja. Jednostka zwróciła się też o pomoc do ewentualnych świadków zdarzenia: "Jeśli są osoby, które są bezpośrednimi świadkami tego wypadku lub mają wiedzę o nim, mogą powiadomić tarnowskich policjantów dzwoniąc do prowadzącego postępowanie asp. Pawła Wróbla tel. 47 831 1380 w godzinach 7-15 od poniedziałku do piątku lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres e-mail kmp@tarnow.policja.gov.pl" - zaapelowała KMP w Tarnowie.

fot. KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka