poniedziałek, 23 sierpnia 2021 12:18

Trwają Dni Jeziora Rożnowskiego: Gołąbki z fasolą podbiły podniebienia jurorów

Autor Aleksandra Tokarz
Trwają Dni Jeziora Rożnowskiego: Gołąbki z fasolą podbiły podniebienia jurorów

Trwają Dni Jeziora Rożnowskiego. W ramach cyklu imprez, wczoraj, 22 sierpnia, odbyły się „Fasolowe Żniwa" w Rożnowie. W programie znalazł się między innymi konkurs obierania fasoli na czas - wygrał starosta nowosądecki.

Starosta Marek Kwiatkowski wraz z wójtem gminy Gródek nad Dunajcem zmierzyli się w konkurencji obierania fasoli na czas, a następnie, wraz z Janiną Molek - królową fasoli - degustowali potrawy z fasoli i wybierali te najsmaczniejsze. W konkursie wystartowało sześć drużyn. Członkom jury najbardziej smakowały gołąbki z fasolą przygotowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Pogórze" (I miejsce) oraz zupa toskańska z fasolą serwowana przez KGW Kreatywne kobiety z Rożnowa (II miejsce) i kociołek fasolowy przygotowany przez KGW Sienna (III miejsce).

Kolejne miejsca zajęły: KGW Lipie za grochówkę z fasolą, Stowarzyszenie Złoty orkisz za krokiety z fasolą i KGW Bartkowa za bezglutenowe wegetariańskie babeczki z fasolą.

- Wszystkie potrawy były wyśmienite - powiedział starosta Marek Kwiatkowski. - Niewiarygodne, ile rzeczy można zrobić z fasoli i jak świetnie smakują. Dziękuję wszystkim, którzy je przygotowali i promują fasolę wśród mieszkańców Sądecczyzny. O wyjątkowości tych potraw świadczył fakt, że bardzo szybko znikały z talerzy osób zgromadzonych na Fasolowych żniwach.

W programie wczorajszej imprezy zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem, był m.in. Rajd Rowerowy (starosta i wójt wręczali nagrody uczestnikom), loteria fantowa, występy muzyczne, pokazy ratownictwa, pokaz zumby, a wieczorem - występ grupy „Pogwizdani” oraz impreza taneczna.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje