środa, 28 października 2020 14:34

W powiecie wadowickim odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego

Autor Wiktoria Mitura
W powiecie wadowickim odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego

Dzisiaj odbyło się kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Omówiono sprawy związane z aktualną sytuacją epidemiczną w powiecie wadowickim. Jak wiemy - nastąpił duży wzrost zakażeń.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach Krystyna Kozik zwróciła uwagę na zwiększoną liczbę wykonywanych w ostatnich dniach badań oraz zmianę przepisów dotyczących wysyłania osób na kwarantannę. Na temat nowych zasad dotyczących kwarantanny pisaliśmy tutaj:

Są nowe zasady kwarantanny! Co się zmieniło?
Od 26 października zmieniły się przepisy dotyczące odbywania obowiązkowej kwarantanny. Kwarantanną objętych będzie zdecydowanie mniej osób. Dlaczego? „Osoba, z którą mieszkam, jest na obowiązkowej kwarantannie. Czy ja również muszę iść na kwarantannę?”. Takie pytanie widnieje na stronie Ministerstw…

Zwiększona ilość testów, może być również powodem wzrostu zakażeń w ciągu ostatnich dwóch dni. O tym piszemy tutaj:

Powiat wadowicki. Lawinowy wzrost zakażeń w powiecie
Dziś w powiecie wadowickim zanotowano 130 nowych zakażeń, wczoraj aż 160! To najwyższe liczby od początku epidemii. Skąd pochodzą nowe przypadki? Czy pojawiło się jakieś duże ognisko? W ostatnich dwóch dniach w powiecie wadowickim obserwujemy lawinowy wzrost zakażeń. To spowodowało, że sytuacja ba…

Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Barbara Bulanowska mówiła o uruchomieniu łóżek dla osób chorych na COVID i pracy dwóch punktów wymazowych, które działają przy szpitalu siedem dni w tygodniu.

W związku z brakami w personelu, szpital apeluje o pomoc i zgłaszanie się chętnych do pracy. Zgłosiło się kilka osób, które wspomagają pracę m.in. na SOR i w punktach wymazowych.

Z problemami kadrowymi boryka się również straż pożarna. Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Paweł Kwarciak poinformował o zwiększonej liczbie wyjazdów strażaków do zdarzeń medycznych, np. zatrzymania akcji serca.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach mł. insp. Robert Michna mówił o pracy policji, która skupia się na sprawdzaniu przestrzegania obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a także na kontroli osób przebywających na kwarantannie.

Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Zbigniew Pustułka zwrócił uwagę na nowe wytyczne dotyczące zwiększenia zaangażowania wojskowych w walkę z pandemią. Żołnierze wesprą służbę zdrowia między innymi przy pobieraniu wymazów i pracy administracyjno-biurowej.

info i foto: Powiat wadowicki

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje