poniedziałek, 21 listopada 2022 10:52

W starciu z autem mają niskie szanse na przeżycie. W Proszowicach promowano kampanię "Świeć przykładem"

Autor Patryk Trzaska
W starciu z autem mają niskie szanse na przeżycie. W Proszowicach promowano kampanię "Świeć przykładem"

Policjanci z proszowickiej Policji prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, jednak o tej porze roku dedykowane są przede wszystkim pieszym.

Wczoraj (16 października) funkcjonariusze ruchu drogowego proszowickiej Policji prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W ramach tych działań policjanci pieszym uczestnikom ruchu rozdawali odblaski, promując tym samym kampanię „Świeć przykładem”.

Kampania prowadzona jest w okresie jesienno-zimowym i ma na celu zachęcenie pieszych do zadbania o swoje bezpieczeństwo, ponieważ nie są chronieni w jakikolwiek sposób w kontakcie z jadącym samochodem, a co za tym idzie, nie mają szans na przeżycie.

Przypomnijmy, pieszy poruszając się po drodze, ma obowiązek ustępować miejsca najeżdżającemu pojazdowi, poza przypadkami, gdzie przysługuje mu pierwszeństwo, jak choćby na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Przejście to powinno być dla pieszego swoistym azylem bezpieczeństwa, jednak w realnym ruchu drogowym prawa pieszych nie zawsze są respektowane przez kierowców. Dlatego też, policja zachęca pieszych do noszenia odblasków.

fot. KPP Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka