środa, 27 listopada 2019 05:58

W Szczepanowicach będą spotkania przy grillu

Autor Marzena Gitler
W Szczepanowicach będą spotkania przy grillu

W przyszłym roku w Szczepanowicach mieszkańcy będą mogli spędzać czas w nowej altanie, wyposażonej w grill oraz ławeczki.

22 listopada podpisano umowę na dofinansowanie budowy altany. Gmina Pleśna otrzymała na ten cel blisko 20 tys. zł z grantu Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.

O wykonanie tego obiektu zabiegali od dawna sami mieszkańcy. Altana będzie wybudowana w pobliżu placu zabaw i boiska piłkarskiego. Zgodnie z podpisaną umową partnerską, Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepanowic będzie organizowało w altanie spotkania dla kobiet. W altanie umiejscowiony zostanie grill, co umożliwi przygotowanie poczęstunku dla osób uczestniczących w spotkaniach.

Nowy obiekt umożliwi przeprowadzanie większej liczby wydarzeń (np. festynów, pikników) skierowanych do mieszkańców oraz turystów, co wpłynie na zwiększenie i urozmaicenie oferty spędzania wolnego czasu. W ramach projektu w altanie zostaną zamontowane 4 domki dla owadów.

Całkowita wartość projektu wynosi blisko 40 tys. zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Inf. UG Pleśna

Tarnów - najnowsze informacje