środa, 14 lipca 2021 07:19

W bocheńskiej tężni otwarto wystawę malarstwa

Autor Mirosław Haładyj
W bocheńskiej tężni otwarto wystawę malarstwa

W sobotnie popołudnie (10 lipca) odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Kulturalna od-nowa”. Tym razem zgromadzeni mogli zakosztować sztuki w różnych wydaniach, począwszy od wystawy malarskiej i udziału w warsztatach, po muzykę.

W tężni solankowej otwarto wystawę obrazów, które powstały podczas pleneru malarskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Wernisaż rozpoczął się recitalem Daniela Grzesika z Teatru Artystokrackiego. Wystawa połączona była z warsztatami różnych dziedzin plastycznych, które poprowadzili artyści bocheńscy oraz pedagodzy plastyki. Można było spróbować swoich sił w technikach rzeźbiarskich w drewnie, soli oraz modelowaniu w glinie i plastelinie, a także w technikach malarskich tj. jak akwarela i pastel sucha. Technikę rzeźby w soli bocheńskiej, demonstrował i prowadził rzeźbiarz – Mirosław Malaca, który posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z tym materiałem. Z kolei warsztaty z malarstwa akwarelowego poprowadziła Kinga Magdoń, a technikę malarstwa suchymi pastelami przedstawił Paweł Putowski.

Wystawę nadal można oglądać w tężni solankowej.

Wydarzenia realizowane w ramach cyklu „Kultura od-nowa” finansowane są przez Miasto Bochnia i koordynowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta.

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje