poniedziałek, 27 stycznia 2020 14:10

Wadowice. Trzech piratów drogowych straciło uprawnienia do kierowania

Autor Katarzyna Domagała
Wadowice. Trzech piratów drogowych straciło uprawnienia do kierowania

W  weekend, policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy zlekceważyli prawo.  Mężczyźni  przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50  km/h.

Do  pierwszego zdarzenia doszło 25 stycznia w Choczni, gdzie mundurowi  zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Policyjny miernik  prędkości wskazał  147 km/h, przy dopuszczalnej prędkości 60 km/h. To nie jedyny pirat  drogowy, którego policjanci zatrzymali w tym  dniu. W Stanisławiu  Dolnym, kierowca fiata przekroczył dozwolona prędkość o 62 km/h.  Mężczyzna poruszał się z prędkością 112 km/h. Obaj kierowcy  stracili prawa jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami i  punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi  utracił również kierowca hondy, który wczoraj pędził przez Chocznię z  prędkością 101 km/h.

Policjanci  po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością  bezpieczną”, czyli taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania  nad pojazdem.

Info: KPP Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje