środa, 23 września 2020 12:24

Wadowice. I etap wadowickiej trasy rowerowej już gotowy!

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. I etap wadowickiej trasy rowerowej już gotowy!

Dobiegł końca I etap wielkiej budowy wadowickiej trasy rowerowej! Wadowiccy cykliści mogą już korzystać ze świeżo wymalowanej i oznakowanej ścieżki, biegnącej pomiędzy rondami gen. Czumy i Andersa.

Trasa prezentuje się znakomicie i, co najważniejsze, jest bardzo bezpieczna. Obok niej biegnie nowiutki, piękny chodnik, na którego budowę z kasy gminy przeznaczone zostało dodatkowe 200 tysięcy złotych – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

A wszystkich miłośników dwóch kółek z pewnością ucieszy fakt, że to dopiero początek rowerowych inwestycji w naszej gminie. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ścieżki na kolejnych ulicach miasta, takich jak: Lwowska, Putka, Legionów (obok Maspexu).

– Zgodnie z podpisanymi umowami, do końca przyszłego roku oddamy rowerzystom do użytku aż 7-kilometrową sieć tras. Pierwsza pobiegnie wzdłuż całej obwodnicy oraz wału powodziowego przy drodze za Maspexem, a dalej ulicami Putka oraz Zegadłowicza, kończąc się przy skręcie do Krytej Pływalni Delfin. Druga powstanie po obu stronach ulicy Lwowskiej, w ramach przebudowy tej drogi. – dodaje burmistrz Kaliński.

Trasa będzie skomunikowana z siecią parkingów przy: PKS, PKP oraz Starej Rzeźni na Sienkiewicza, gdzie powstaną miejsca postojowe dla rowerów ze specjalnymi stacjami serwisowymi. W przyszłości połączy się również z projektowaną ścieżką „VeloSkawa”, która pobiegnie wzdłuż rzeki Skawa aż do zapory w Świnnej Porębie.

Łączny koszt rowerowych inwestycji opiewa na kwotę blisko 9 milionów złotych, z czego ponad połowa, 5,3 mln zł pochodzi z dotacji unijnej w ramach programu Park&Ride.

info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje