czwartek, 4 lipca 2019 16:07

Wielka sława w Nowym Brzesku

Autor (red)
Wielka sława w Nowym Brzesku

W niedzielę 23 czerwca 2019 r. na zaproszenie dzieci i młodzieży z Grupy Wokalno-Aktorskiej AGT w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku wystąpiła Sława Przybylska. Tym samym spełniło się wielkie marzenie Stanisława Piątka z Kuchar, fana piosenkarki od ponad 50 lat.

Zanim doszło do pełnego magii koncertu Pan Stanisław nie spał przez wiele nocy szukając sojuszników, aby spełnić swoje marzenie. Od kiedy do działań włączył się kolejny wielbiciel talentu Pani Sławy ks. Czesław Parkita proboszcz z Bobina prace ruszyły pełną parą.

Po rozmowach z Krzysztofem Madejskim burmistrzem Nowego Brzeska i Anną Maj-Skowrońską dyrektorem CKiP w Nowym Brzesku nie było już wątpliwości, że musical w Nowym Brzesku najlepiej przygotuje artystyczne małżeństwo z Rudna Dolnego Państwo Agata i Marcin Twaróg razem z dziećmi  z grupy i ich rodzicami.

Po kilku tygodniach przygotowań i prób nadszedł dzień spotkania z Panią Sławą i jej mężem w CKiP w Nowym Brzesku. Wśród zaproszonych gości była m.in. Lidia Jazgar z zespołem Galicja.  Młodzież pod kierunkiem Pani Agaty i Pana Marcina przygotowała 20 utworów, którym towarzyszyła muzyka na żywo oraz przepiękna scenografia.  Pomysłodawcą musicalu była Pani Agata Gąsiorowska-Twaróg założycielka Grupy AGT oraz Pan Stanisław Piątek wielki fan, a jednocześnie wieloletni przyjaciel Pani Sławy Przybylskiej. Dość powiedzieć, że Pani Sława gościła kilkukrotnie w progach Państwa Anny i Stanisława Piątek w Kucharach, na co dzień wielkich przyjaciół pszczelarstwa.

Nie może więc dziwić fakt, że podczas koncertu, Pan Stanisław oraz Pan Adam Łękas z Nowobrzeskiego Koła Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz ks. kanonik Czesław Parkita (kapelan pszczelarzy), wręczyli Panu Janowi Krzyżanowskiemu (polski aktor filmowy i teatralny, pisarz, mąż pani Sławy Przybylskiej) honorowe członkostwo w Nowobrzeskim Kole Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Warto podkreślić, że zaproszeni goście mogli spróbować wyśmienitych wypieków przygotowanych przez KGW z Łapszowa w gminie Koszyce. Po zakończeniu koncertu podziękowania złożyli Pani Sławie burmistrz Madejski oraz organizatorzy koncertu.

Czymś niezwykłym było przekazanie na ręce Pana Stanisława Piątka, przez legendarną piosenkarkę swojej bardzo cennej nagrody

- Dostałem diamentowy mikrofon, który Pani Sława otrzymała w Opolu w 2015r. Przyjąłem to największe wyróżnienie Sławy Przybylskiej z wielką pokorą i wielką radością. Od ponad 50 lat jestem fanem piosenkarki. Miałem 14 lat kiedy usłyszałem głos Pani Sławy i to oczarowanie trwa nieprzerwanie do dziś. Artystka była i jest dla mnie wielką osobowością, jako piosenkarka i jako człowiek. Byłem na dziesiątkach koncertów Pani Sławy, mam wszystkie płyty, ale chciałem się tym pięknym i dobrem, jakie wypływa z piosenek artystki podzielić z innymi – powiedział nam Stanisław Piątek z Kuchar.

Pan Stanisław nie kryje, że jego wielkim marzeniem jest powtórzenie koncertu. - Mam cichą nadzieję, że taki koncert mógłby odbyć się w Proszowicach. Marzy mi się sala kinowa w Proszowickim Centrum Kultury wypełniona po brzegi. Bardzo proszę  przemyślenie tej propozycji. Na pewno pomożemy przy organizacji takiego koncertu - mówi.

Na koniec dodajmy, że artystka wraz mężem i Panem Redaktorem Edwardem Szkodą nocowali w Hotelu św. Norberta w Hebdowie.

Więcej o koncercie Sławy Przybylskiej w Nowym Brzesku przeczytamy na stronie: http://www.nowe-brzesko.pl

Tekst: Arkadiusz Fularski

Fotografie ze strony internetowej: www.nowe-brzesko.pl

Proszowice - najnowsze informacje