czwartek, 2 listopada 2023 11:50

Wielki sukces zbiórki na rzecz proszowickiego cmentarza. Zebrana kwota może być jednak jeszcze większa

Autor Patryk Trzaska
Wielki sukces zbiórki na rzecz proszowickiego cmentarza. Zebrana kwota może być jednak jeszcze większa

Kilkudziesięciu wolontariuszy, dwa dni kwestowania i jest ponad 21 tysięcy złotych na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na proszowickim cmentarzu. Komitet Społeczny Odnowy Zabytkowych Grobowców w Proszowicach, który jest organizatorem akcji ma powody do zadowolenia, a wpłacać pieniądze można do 13 października.

29 października i 1 listopada, odwiedzający proszowicki cmentarz mieli okazję dołożyć swoją cegiełkę i wpłacić datek na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu. Zbiórka została zorganizowana przez Komitet Społeczny Odnowy Zabytkowych Grobowców w Proszowicach, a podłączyło się w nią kilkudziesięciu wolontariuszy.

Tegoroczna zbiorka jest już trzecią edycją edycją. Dwa lata temu udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych. W zeszłym roku uzbierana kwota wyniosła już ponad 25 tysięcy złotych. Liczenie wciąż trwa jednak już wiadomo, że podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać 21300,83 zł, 3,60 euro oraz 200 forintów.

"Dziś zakończyła się kwesta na cmentarzu parafialnym w Proszowicach. W tym roku kwestowaliśmy w dniu 29.10.2023 oraz 1.11.2023 roku. Na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu, udało nam się zebrać 21300,83 zł, 3,60 euro oraz 200 forintów. Serdecznie dziękujemy!! Duże podziękowania należą się niespełna setce wolontariuszy, którzy w niedzielę i środę kwestowali na cmentarzu parafialnym w Proszowicach. Dziękujemy Towarzystwu Turystki Regionalnej oraz Stowarzyszeniu Historyczno-Eksploracyjnemu Bojowe Schrony Proszowice za pomoc w organizacji kwesty, a także dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach za bezinteresowne zaangażowanie się w zbiórkę." – napisał na Facebooku Komitet Społeczny Odnowy Zabytkowych Grobowców w Proszowicach, który jest głównym inicjatorem akcji.

Dziś zakończyła się kwesta na cmentarzu parafialnym w Proszowicach. W tym roku kwestowaliśmy w dniu 29.10.2023 oraz...

Opublikowany przez Komitet Społeczny Odnowy Zabytkowych Grobowców w Proszowicach Środa, 1 listopada 2023

Warto zaznaczyć, że zbiórka jeszcze się nie zakończyła. Wspomóc akcję można do poniedziałku (tj. 13 listopada).

fot. Komitet Społeczny Odnowy Zabytkowych Grobowców w Proszowicach

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka