wtorek, 23 lutego 2021 12:29

Wola Rzędzińska. Kompletnie pijana wsiadła „za kółko”. Mogło dojść do tragedii

Autor Aleksandra Tokarz
Wola Rzędzińska. Kompletnie pijana wsiadła „za kółko”. Mogło dojść do tragedii

O tym, że policjantem się jest bez względu na czas i okoliczności, najlepiej wiedzą tarnowscy policjanci, którzy nie raz już udowodnili, że wykonują ten zawód nieprzypadkowo. Wczoraj jeden z nich – udaremnił jazdę kompletnie pijanej kobiecie.

Starszy sierżant pracujący na co dzień jako „kryminalny” w komisariacie Tarnów-Zachód, jechał wieczorem, w dniu wolnym od służby przez Wolę Rzędzińską, gdy przed maskę jego samochodu wyjechał z drogi podporządkowanej biały Ford Transit.

- Jego kierowca nie trzymając się swojego pasa ruchu, poruszał się od prawej do lewej krawędzi drogi, co chwile zjeżdżając na przeciwległy pas. Ryzykowny i stwarzający zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego styl jazdy sugerował, prowadzący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Dzień Kobiet to świetna okazja, by pomóc. Ruszyła zbiórka dla samotnych matek
Zbliżający się Dzień Kobiet to dobry pretekst do tego, aby zwrócić uwagę na samotne matki, które zmagają się z poważnymi problemami życiowymi oraz nie mogą znaleźć bezpiecznego schronienia dla siebie i swoich dzieci.

Dlatego kiedy tylko stało się to możliwe, jadący za samochodem policjant, podjął manewr wyprzedzenia, prosząc jednocześnie kierowcę o zatrzymanie się. Ta jednak wcale nie reagowała, tylko skręciła w boczną drogę i wyraźnie przyśpieszyła, na wąską, gęsto zabudowaną po obu stronach domami drogę, jakby chciał zgubić niewygodne towarzystwo.

- Po jakimś czasie wjechała na teren jednej z posesji i próbowała opuścić samochód, z trudem trzymając się na nogach. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Wezwał posiłki, a sam pilnował aby temperamentna pani nie próbowała dalszej ucieczki - dodaje rzecznik.

Kiedy na miejscu pojawił się policyjny patrol okazało się, że 41-latka jest w prawdziwych kłopotach. Nie dość , że „wydmuchała” niemal 2 promile alkoholu, to na dodatek jechała samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów.

MPK w Tarnowie ma nowego prezesa
1 lutego rezygnację z funkcji prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie [/informacje/tarnow] złożył Jerzy Wiatr. 22 lutego Rada Nadzorcza MPK powołała na to stanowisko Annę Reising, dotychczasową dyrektor finansową i główną księgową miejskiej spółki. Anna Reising obejmi…

Co teraz czeka mieszkankę powiatu tarnowskiego? Z całą pewnością nic miłego - sprawa karna w sądzie i nawet do pięciu lat za kratkami.

fot. ilustracyjne/Lubuska Policja

Tarnów - najnowsze informacje