środa, 12 lipca 2023 17:04

„World Changers Summit”. Wybitni eksperci o przyszłości świata

Autor Marzena Gitler
„World Changers Summit”. Wybitni eksperci o przyszłości świata

W siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie odbyła się konferencja „World Changers Summit” zorganizowana przez Instytut Nauk Zaawansowanych i Współpracy z siedzibą w Rzymie. Na specjalne zaproszenie prezydenta Instytutu – prof. Gabriele Pao – Pei Andreoli z odczytem wystąpił Burmistrz Wieliczki – Artur Kozioł.

W siedzibie Papieskiej Akademii Teologicznej w Watykanie, 5 lipca w obecności Wielkiego Kanclerza Akademii kardynała Petera Turksona odbyła się konferencja „World Changers Summit”, podczas której przedstawiciele świata nauki, technologii, finansów i mediów, liderzy w swoich dziedzinach dzielili się doświadczeniami i dyskutowali o kształtowaniu przyszłości w duchu rozwoju zrównoważonego. Wśród wielu uznanych specjalistów znalazł się także burmistrz Wieliczki - Artur Kozioł, który wystąpił z odczytem na specjalne zaproszenie prof. Gabriele Pao - Pei Andreoli - prezesa Instytutu.

Wystąpienia ujęte zostały w bloki tematyczne poświęcone zagadnieniom innowacji na rzecz lepszej przyszłości, synergii globalnej ekonomii oraz zjawiska ewolucyjnego biohackingu. W pierwszej serii odczytów na uwagę zasługuje wystąpienie dr Michaela Tjalve - wykładowcy Uniwersytetu Waszyngtońskiego oraz architekta AI w dziale Microsoftu, zajmującego się działalnością humanitarną, które poświęcone zostało zagadnieniu sprawiedliwości, jako fundamentalnej zasady, w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji.

  • Zobacz też:
Wyjątkowa nagroda w miejscu szczególnym dla mieszkańców Wieliczki
Podczas konferencji „World Changers Summit” w Watykanie burmistrz Wieliczki Artur Kozioł odebrał nagrodę

Obok wystąpienia burmistrza Wieliczki, które koncentrowało się na tematyce zarządzania lokalnymi społecznościami w segmencie poświęconym ekonomii z odczytami wystąpili: założyciel giganta odzieży i sprzętu sportowego - firmy Reebok - Joe Foster, twórca WCM Global Wealth LLC – firmy doradczej z zakresu finansów – Erik Weir, ekonomista dr Antonio Galloni -  autor wielu książek z dziedziny ekonomii oraz wykładowca akademicki, który skoncentrował się na zagadnieniu ekonomii obiegu zamkniętego, a także między innymi prof. Gustavo Montero -  specjalista ds. bankowości i współzałożyciel AGAR Development, który mówił o zdecentralizowanych usługach finansowych.  

W części poświęconej tematyce zdrowia z odczytem wystąpił m.in. prof. Adolfo Panfili – chirurg ortopeda, pionier chirurgii endoskopowej, który rozwinął zagadnienie medycyny ortomolekularnej. Na zakończenie konferencji wykład poświęcony fizyce kosmosu wygłosił dr Lawrence Krauss - fizyk teoretyczny i kosmolog, profesor Uniwersytetu Stanowego Arizony.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka