środa, 2 lutego 2022 13:47

Wszystko, co warto wiedzieć o nowym MINI Countryman Cooper

Autor Artykuł sponsorowany
Wszystko, co warto wiedzieć o nowym MINI Countryman Cooper

Mini to kultowa, brytyjska marka aut należąca do koncernu BMW. Jej początki sięgają roku 2010. Mini Countryman to z kolei największy model w rodzinie aut Mini. Jego druga generacja produkowana jest od 2016 roku. Poza mocnym silnikiem występującym w kilku wersjach charakteryzuje go wyróżniająca się nietuzinkowa stylistyka, łącząca cechy auta sportowego i terenowego, które jednocześnie świetnie sprawdza się w przestrzeni miejskiej.

Bogactwo modeli Countryman

Mini Countryman występuje w pięciu wersjach. Dzięki temu można wybrać model, który idealnie dopasuje się do indywidualnych potrzeb, stylu jazdy oraz budżetu, jakim dysponujemy. Auta dostępne są z silnikami benzynowymi, diesla oraz hybrydowymi.

Najmniej zapłacimy za Countryman One, napędzanego benzyną. Jest on dostępny od 112 900 zł. Występuje też w nieco droższej opcji z napędem diesla.

Z kolei za najtańszego Coopera, który występuje aż w dziesięciu wariantach, zapłacimy od 121 900 zł. Mowa tu o klasycznej wersji Countryman Cooper.

Duża rodzina Cooperów

Mini Cooper Countryman w wersji benzynowej zużywa w cyklu mieszanym 6,8 - 6,3 l/100 km, ma pod maską 136 KM, które zapewniają mu przyspieszenie do setki w 9,7 sekund. Jego maksymalna prędkość to 205 km/h. Jego wersja z silnikiem diesla to Countryman Cooper D. Pali on nieco mniej, bo 5,7 - 5,3 l/100 km, osiągając jednocześnie moc 150 KM. Aby rozpędzić się do 100 km/h potrzebuje 8 sekund. Maksymalnie pojedziemy nim 211 km/h.

Dalsze modele z rodziny Cooperów to kolejno droższe modele - Countryman Cooper ALL4, Countryman Cooper D ALL4, Countryman Cooper S, Countryman Cooper S ALL4, Countryman Cooper SD, Countryman Cooper SD ALL4, hybrydowy Countryman Cooper SE ALL4 oraz Countryman John Cooper Works ALL4. Za ten ostatni model w wersji benzynowej zapłacimy co najmniej 184 900 zł. W zamian otrzymamy 306 KM, które rozpędzają auto w 5,1 sekund do setki, i gwarantują osiągnięcie prędkości 250 km/h.

Co skrywa w sobie Mini Countryman?

Od premiery modeli drugiej generacji nie minęło zbyt wiele czasu, jednak producent dba o odświeżanie tej gamy aut. Te pięcioosobowe samochody, umożliwiają adaptację przestrzeni bagażowej od 450 do 1390 l. Silnik Twin Power Turbo, z napędem na cztery koła, zapewnia płynną, jeszcze bardziej niezawodną i responsywną jazdę.

Centralną przestrzeń na desce rozdzielczej zajmuje konsola z dającym wiele możliwości ekranem o przekątnej 8,8 cala. To idealne miejsce na precyzyjną i nowoczesną nawigację i naszpikowany nowinkami technologicznymi system cyfrowej rozrywki MINI Connected.

Elektrycznie regulowane fotele posiadają funkcję zapamiętywania ustawień. Daje to poczucie niebywałego komfortu i indywidualizmu. A dzięki wygodnym podparciom lędźwiowym nawet najdłuższa trasa będzie przyjemna.

Piękno i styl

Atrapa chłodnicy oraz zderzak uzyskały w nowym Mini Countryman nową stylistykę, podkreślającą jego sportowy charakter. Grill otoczony został wyrazistym, rzucającym się w oczy obramowaniem, które jest dostępne w wersji chromowanej, jak i opcjonalnie w wersji Piano Black. Jeśli chodzi o lakier, to można wybierać z dziewięciu kolorów i kontrastujących wersji dachu.

Opisane modele Mini Cooper Countryman znajdziemy z różnymi wariantami silnika i wyposażenia w salonach dealerskich MINI M-Cars.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje