czwartek, 26 marca 2020 16:05

Wyjątkowe wsparcie dla szpitali zakaźnych z całej Polski od wielkiej firmy z branży spożywczej

Autor Katarzyna Domagała
Wyjątkowe wsparcie dla szpitali zakaźnych z całej Polski od wielkiej firmy z branży spożywczej

Firma Maspex z siedzibą w Wadowicach, która obecnie jest jedną z największych firm w segmencie produktów spożywczych nie tylko w Polsce, ale w Europie Środkowo-Wschodniej, postanowiła wesprzeć szpitale w całej Polsce w trudnym czasie epidemii, dostarczając im różnego rodzaju produkty spożywcze.

W informacji podanej przez firmę czytamy, że produkty trafią do 21 szpitali, tj. wszystkich szpitali zakaźnych jednoimiennych, w tym do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Zaoferowaliśmy pomoc w postaci wsparcia produktowego dla 21 szpitali, w tym szpitali, które są szpitalami jednoimiennymi powołanymi kilka dni temu przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Chodzi o szpitale we Wrocławiu, Grudziądzu, Puławach, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Krakowie, Warszawie, Kędzierzynie-Koźlu, Łańcucie, Łomży, Gdańsku, Kościerzynie, Wejherowie, Tychach, Raciborzu, Starachowicach, Ostródzie, Elblągu, Poznaniu i Szczecinie. Pomoc trafi także do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który został dostosowany do potrzeb kobiet w ciąży z podejrzeniem choroby COVID-19. Wsparcie produktowe otrzyma również Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. - czytamy na oficjalnej stronie firmy.

Produkty trafią do pacjentów oraz lekarzy, pielęgniarek i personelu, którzy dziś stoją na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Łącznie do szpitali przekazanych zostanie ponad milion sztuk soków i musów owocowych Tymbark i Kubuś, niegazowanej wody źródlanej Kubuś Waterrr, dań gotowych i dżemów Łowicz, zup Krakus, makaronów i płatków Lubella oraz suplementów diety Plusssz. Pierwsze dostawy do szpitali będą realizowane już w tym tygodniu. Kolejne wedle potrzeb i zapotrzebowania szpitali. Koszty transportu i organizacja logistyki są po stronie Maspeksu.

Obecnie wszystkie zakłady Maspeksu w Polsce i za granicą pracują w ruchu ciągłym i cały czas dostarczają żywność do sklepów. Firma wdrożyła rygorystyczne procedury, których celem jest zabezpieczenie Pracowników i procesu produkcji.

koronawirus najnowsze informacje

Źródło: MASPEX

Wadowice - najnowsze informacje