środa, 1 lipca 2020 12:29

Wykorzystanie nowoczesnych dronów w przemyśle

Autor Głos 24
Wykorzystanie nowoczesnych dronów w przemyśle

Wysokie koszty i ograniczenia techniczne utrzymywały kiedyś korzystanie z dronów w niezbyt opłacalnej pozycji. Okazuje się jednak, że malejące od kilku lat ceny i poprawiona technologia, za której pośrednictwem firmy produkują drony przemysłowe, sprawiły, że drony stały się ekonomicznie opłacalną opcją dla szerokiego zakresu funkcji komercyjnych.

Jednak co te zmiany oznaczają tak naprawdę dla firm i rządów, które chcą wdrożyć aplikacje dronów?

Drony przemysłowe i ich zastosowanie w rolnictwie

Dron przemysłowe, taki jak na przykład DJI Matrice 300 RTK w naturalny sposób pasuje do świata rolnictwa, w którym rolnicy mogą korzystać z informacji w czasie rzeczywistym na temat dużych połaci ziemi. Drony mogą pomóc śledzić prawie wszystko, w tym zużycie wody, zdrowie plonów, sygnatury cieplne i analizę gleby. Drogie nadzory lotnicze, które wcześniej można było przeprowadzać tylko okazjonalnie za pomocą samolotów, można teraz wykonywać co tydzień lub nawet codziennie za pomocą dronów, które kosztują nie więcej niż kilka tysięcy złotych.

W 2015 r. American Farm Bureau Federation opublikowała badanie, które wykazało, że rolnicy używający dronów jako usługi. Dzięki silnemu zwrotowi z inwestycji wielu przewiduje, że dron przemysłowy w rolnictwie w przyszłości stanie się jeszcze bardziej popularnym narzędziem. Obecny rynek dronów rolniczych został oszacowany w Ameryce na ponad 400 milionów USD i oczekuje, że wzrośnie do ponad 3 miliardów USD do 2022 roku. Ta statystyka pokazuje, jak bardzo technologia wpłynęła na ten specyficzny obszar przemysłu.

Rolnictwo jest nadal jednym z najbardziej ekscytujących przemysłowych zastosowań robotyki i dronów.

Drony przemysłowe wykorzystywane są również podczas magazynowania towarów.

Używanie dronów, takich jak DJI Matrice 300 RTK do szybkiego skanowania tysięcy plonów na polu nie różni się niczym od używania dronów do skanowania tysięcy przedmiotów w magazynie, więc naturalne jest, że duzi detaliści stosują podobną technologię dronów do swoich potrzeb inwentaryzacyjnych. Od wielu lat mnóstwo sieci handlowych w Ameryce testuje wykorzystanie dronów w swoich magazynach do sprawdzania i oznaczania brakujących przedmiotów. Według firmy drony przelatujące przez magazyn mogą wykonać pełną kontrolę stanu zapasów w ciągu dnia, co jest obecnie zadaniem, które ludzie wykonują ręcznie.

Inne zadania, do których możemy przydzielić drony przemysłowe

Duże firmy, takie jak Amazon i Facebook, inwestują znaczne środki w wykorzystanie dronów do dostarczania i rozszerzania dostępu do internetu, ale w większości przypadków aplikacje te są w fazie testowej. Niedawno omówiliśmy plany dostarczania dronów Domino, które na razie zajmują się również badaniami i rozwojem. Są też firmy, które obecnie wykorzystują powietrzne drony do dostaw medycznych w niebezpiecznych rejonach Afryki, jednak stanowi to niewielką aplikację w porównaniu do tego, co przewidują niektóre z największych firm w ciągu następny pięciu lat. Już dziś wiemy, że coraz więcej hegemonów finansowych na całym świecie zauważa potencjał w dronach przemysłowych i stara się zainwestować w tę technologię. Efekty tych działań będą widoczne nie dalej niż za kilka lat.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje