czwartek, 13 lipca 2023 06:23

Zaczęła rodzić na parkingu. Gdy zjawiła się pomoc, na odbiór porodu było już za późno

Autor Mirosław Haładyj
Zaczęła rodzić na parkingu. Gdy zjawiła się pomoc, na odbiór porodu było już za późno

Specjalistyczny Szpital im. Stefana Żeromskiego w Krakowie opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie dziewczynki, która urodziła się na szpitalnym parkingu.

Krakowski szpital im. Żeromskiego przedstawił w mediach społecznościowych dziewczynkę, która przyszła na świat na należącym do placówki parkingu. Mama zamierzała urodzić w szpitalu, ale akcja porodowa potoczyła się tak szybko, że, gdy zjawiła się pomoc, na odbiór porodu było już za późno. Okazało się bowiem, że mała Hania już zdążyła przyjść na świat. Dziewczynka wraz z mamą została zabrana do szpitala. Obie panie są całe i zdrowe.

"Kochani, a to jest Hania. Pamiętacie o ekspresowym porodzie jednej z naszych pacjentek na parkingu pod szpitalem? Tak, tak, to nasza bohaterka. Zdjęcie wykonane już w domu. Dziewczynka świetnie się miewa. Otoczona wianuszkiem troskliwych opiekunek, bo ma aż trzy starsze siostry" - napisali pracownicy szpitala.

Aleksandra Tkaczyk, położna ze szpitalnej "Bocianówki" tak wspomina ten poród:"Mamusia świetnie sobie poradziła, dzielna kobieta! Gdy przybiegliśmy do auta, już tuliła córeczkę w ramionach."

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka