poniedziałek, 10 lutego 2020 10:48

Ziemia myślenicka: S7 - ostre zderzenie, ranne dziecko i śmigłowiec; w nocy wiatr powyrywał drzewa

Autor Manuel Langer
Ziemia myślenicka: S7 - ostre zderzenie, ranne dziecko i śmigłowiec; w nocy wiatr powyrywał drzewa

W dniu 9 lutego przy ładnej słonecznej pogodzie o godzinie 11.20 doszło na drodze ekspresowej S7 w miejscowości Skomielna Biała do wypadku drogowego w którym zderzyły się trzy samochody osobowe.

Droga została całkowicie zablokowana w kierunku Krakowa. W wyniku zderzenia poszkodowane zostało dziecko 10 lat nad którym opiekę sprawowali ratownicy ZRM przybyli na miejsce zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji, użyli sorbentu w celu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, przygotowali lądowisko dla śmigłowca LPR. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji przemieścili pojazd oraz usunęli skutki zdarzenia z jezdni w celu przywrócenia jej do ruchu kołowego. W działaniach udział brały zastępy JRG Myślenice, JRG Rabka, OSP Skomielna Biała, OSP Lubień.

Interwencje strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu myślenickiego związane z silnym wiatrem od godzin wieczornych 9 lutego do godzin południowych 10 lutego.W nocy pierwsze zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach o godzinie 22.25. Działania prowadzono przy powalonych drzewach na drogi, budynki mieszkalne i użyteczności publicznej. Uszkodzone zostały dachy na budynkach. Odnotowano 26 wyjazdów ratowniczych i ciągle spływają kolejne zgłoszenia. Według prognoz meteorologicznych wiatr delikatnie osłabnie ale nadal jego porywy będą wynosić do 100 km/h.

Info/foto: mł. bryg. Roman Ajchler

Myślenice - najnowsze informacje