niedziela, 19 grudnia 2021 09:57

Zima wraca. Do Wigilii biało w całym kraju?

Autor Aleksandra Tokarz
Zima wraca. Do Wigilii biało w całym kraju?

Zima z delikatnym mrozem wróci jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Jak zapowiadają synoptycy TVN Meteo do Wigilii zabieli się w całym kraju.

Zima powróci w swojej śnieżnej i mroźnej odsłonie na święta Bożego Narodzenia. Jak powiedziała w TVN Meteo synoptyk Arleta Unton-Pyziołek, "w ciągu kolejnych dni kraj nadal będzie pomiędzy tymi dwoma układami, które zgodnie ściągną z północy zimne, mroźne masy powietrza arktycznego z przelotnymi opadami śniegu".

Zmianę pogody odczujemy już w środę – 22 grudnia. - Od środy Polska ma znaleźć się pod wpływem zimnych wirów niżowych znad Skandynawii, z nieco obfitszymi opadami śniegu i w napływających wciąż z północy zimnych masach powietrza. Do Wigilii zabieli się w całym kraju. Zima wraca - zapowiedziała synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

- Jeszcze w tym tygodniu, do niedzieli, utrzymają się temperatury powyżej zera. - W niedzielę czeka nas pochmurna aura z rozpogodzeniami postępującymi od północy w głąb kraju. Pojawią się przelotne opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy, w górach do 5 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 5 st. C w centrum, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej – prognozuje synoptyczka.

inf. tvn24.pl, fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje