czwartek, 31 października 2019 21:43

1 listopada w Wieliczce na Cmentarzu Komunalnym 14 kwesta SKRZC

Autor Marzena Gitler
1 listopada w Wieliczce na Cmentarzu Komunalnym 14 kwesta SKRZC

1 listopada Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” (KPW) – prezes Jadwiga Duda organizują pracę XIV Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce mając na celu zebranie społecznych funduszy na zapłatę faktur za konserwację nagrobków: B. Płazińskiej w kwaterze VIII i F. Lipowskiego w kwaterze VII.

Do Komitetu na kwestarzy zgłosiło się 135 osób: Agnieszka Szczepaniak wiceburmistrz Wieliczki oraz uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce z nauczycielami historii: Michałem Burmerem, Dariuszem Tańculą, drużyna 6 Drużyna ZHP- Solna De Ha przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce pod opieką druhny Natalii Jarosik, z DH Dreszcz, ze Szkoły Podstawowej nr w Wieliczce 3 z Marzeną Nawrocką, radni Rady Miejskiej w Wieliczce i członkowie KPW i inni.

Każdy wolontariusz w siedzibie SKRZCK w Wieliczce otrzymuje identyfikator, kwituje podpisem jego odbiór, otrzymuje puszkę kwestarską lub „Cegiełki…” i udaje się na jeden z sześciu punktów, gdzie kwestuje zgodnie z deklaracją: od 8.00-10.00, lub, od 10.00 do 12.00, lub od 12 do 14.00, i od 14.00 do 16.15. następnie wszystko oddaje do kierownictwa kwesty.

Za otrzymane datki ofiarodawcom wręczają „Cegiełki…”, na odwrocie których, jest opublikowana historia czternastu kwest i wykaz zakonserwowanych nagrobków. Zebrane przez wolontariuszy fundusze są wpłacane na konto KPW - SKRZCK w Wieliczce.

Opracowała Jadwiga Duda

zobacz też:

W Wieliczce rozpoczęto renowację 2 zabytkowych nagrobków

Wieliczka - najnowsze informacje