sobota, 30 lipca 2022 11:57

40 wykroczeń w jedną noc. Rekordzista pędził 120 km/h przy ograniczeniu do 60

Autor Patryk Trzaska
40 wykroczeń w jedną noc. Rekordzista pędził 120 km/h przy ograniczeniu do 60

Zaledwie jednej nocy policjanci z Nowego Sącza ujawnili aż 40 wykroczeń drogowych oraz zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Jeden z zatrzymanych pędził ponad 120 km na godzinę przy ograniczeniu do 60.

W nocy z 23 na 24 lipca sądeccy mundurowi wzięli pod lupę głównie kierujących, którzy poruszali się m.in. al. Piłsudskiego oraz ulicami Królowej Jadwigi, Prażmowskiego i Lwowską w Nowym Sączu. Działania kontrolne policjantów Wydziału Ruchu Drogowego miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Nowego Sącza poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Takie kontrole w godzinach wieczornych i nocnych prowadzone są cyklicznie, szczególnie w miejscach, w których kierujący naruszają przepisy i znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość. W czasie działań w nocy z soboty na niedzielę  policjanci ujawnili 40 wykroczeń drogowych, z czego 25 dotyczyło przekroczenia limitów prędkości. Zatrzymano też dwóm kierowcą prawo jazdy. Jeden z kierowców pędził przez al. Piłsudskiego z prędkości 121 km/h, przy ograniczeniu do 60 km/h. Z kolei videorejestrator grupy SPEED, która patrolowała ul. Królowej Jadwigi, zarejestrował wykroczenia popełniane przez dwóch kierowców, którzy mimo trudnych warunków atmosferycznych i ograniczonej widoczności, zdecydowali się na niebezpieczną jazdę. Obaj zostali ukarani wysokimi mandatami za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściami dla pieszych, a kierowca skody również za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Łącznie na jego konto trafiło 14 punktów karnych, a portfel uszczupli się o 1900 złotych.

inf./fot. Małopolska Policja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje