czwartek, 19 marca 2020 19:24

7 osoba zarażona w Małopolsce to mieszkanka Tarnowa. Kobieta była związana z pierwszym chorym

Autor Mirosław Haładyj
7 osoba zarażona w Małopolsce to mieszkanka Tarnowa. Kobieta była związana z pierwszym chorym

19 marca wieczorem Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 32 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej osób zarażonych SARS-CoV-2 wykryto na Mazowszu (16) i w województwie śląskim(6), oraz w lubuskim (5). Po jednej w województwach: wielkopolskim, podkarpackim, małopolskim. Wiadomo, że 7 osobą zarażoną w Małopolsce jest mieszkanka Tarnowa.

Informację o nowym przypadku zachorowania podał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który na swoich social mediach napisał:

Sytuacja jest dynamiczna. Jest potwierdzenie zarażenia drugiej osoby z Tarnowa. Osoba ta od kilku dni przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Zachowujmy ostrożność i przestrzegajmy zasad.

Sytuacja jest dynamiczna. Jest potwierdzenie zarażenia drugiej osoby z Tarnowa. Osoba ta od kilku dni przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zachowujmy ostrożność i przestrzegajmy zasad.

Gepostet von Roman Ciepiela am Donnerstag, 19. März 2020

W rozmowie z Radiem Kraków Ciepiela powiedział, że "jest to osoba związana z mężczyzną u którego na początku tygodnia stwierdzono koronawirusa". Chodzi o 30-latka, który niedawno wrócił z wycieczki do Francji.

Młody tarnowianin w ubiegłym tygodniu wrócił z wycieczki do Francji. W poniedziałek zaobserwował u siebie podwyższoną temperaturę. Mężczyzna zachował się bardzo odpowiedzialnie, gdyż najpierw skontaktował się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, a następnie trafił na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Przeprowadzony test wykazał obecność koronawirusa w organizmie i mężczyzna został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jego stan był wtedy dobry. Obecnie koronawirusa stwierdzono także u kobiety z nim związanej. Jest hospitalizowana w szpitalu w Krakowie znajduje się w stabilnym stanie.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Facebook, radiokraków.pl

Tarnów - najnowsze informacje