czwartek, 17 września 2020 10:17

89-latka błąkała się po okolicy. Nie wiedziała kim jest

Autor Emilia Gara
89-latka błąkała się po okolicy. Nie wiedziała kim jest

Policjanci z Czchowa zaopiekowali się starszą kobietą, którą odnaleźli podczas patrolu w centrum Iwkowej. Kobieta sprawiała wrażenie kompletnie zdezorientowanej i zagubionej. W rozmowie z mundurowymi nie potrafiła podać swoich danych personalnych oraz tego skąd pogodzi. Funkcjonariusze zajęli się seniorką i ustalili kim jest, a następnie przekazali pod opiekę zatroskanej wnuczce.

16 września, po godzinie 13, policjanci z Czchowa patrolujący Iwkową otrzymali od mieszkańców informację, na temat błąkającej się kobiety. Funkcjonariusze szybko odnaleźli kompletnie zdezorientowaną i zagubioną seniorkę. W rozmowie z mundurowymi kobieta wypowiadała się chaotycznie, a próby ustalenia jej tożsamości i miejsca zamieszkania okazały się bezskuteczne. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci nawiązali kontakt z okolicznymi sołtysami, aby ustalić czy kobieta jest mieszkanką gminy Iwkowa. Próbując dotrzeć do rodziny rozpytywali okolicznych mieszkańców czy jest im znana. Kiedy patrol podjechał pod sklep w miejscowości Dobrociesz starszą kobietę rozpoznała obsługa sklepu. Od razu próbowano nawiązać kontakt z rodziną. W międzyczasie z policjantami skontaktował się dyżurny brzeskiej jednostki, który otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny o zaginięciu 89-latki z Dobrociesza. Na szczęście kobieta była już w radiowozie i została przekazana pod opiekę zatroskanej wnuczce.

Jak się później okazało, seniorka wsiadła najprawdopodobniej w busa i znalazła się w miejscu oddalonym od jej miejsca zamieszkania o około 6 kilometrów.

Inf.: KPP Brzesko

Fot.: Pixabay

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje