poniedziałek, 30 grudnia 2019 15:07

Afryka Zachodnia w Bochni. Wszystko za sprawą Grupy Wschodu

Autor Mirosław Haładyj
Afryka Zachodnia w Bochni. Wszystko za sprawą Grupy Wschodu

MDK w Bochni zaprasza 9 stycznia o godz. 19:00 do dużej sali Kina Regis na drugą część opowieści Dominiki i Marcina Kozłowskich o ich rocznej samochodowej podróży wokół Afryki.  Wstęp jest bezpłatny.

Tym razem relacja będzie dotyczyła zachodniej części kontynentu. Podróżnicy poprowadzą swoich słuchaczy po pięknym południowym wybrzeżu, gdzie łączą się dwa oceany: Atlantycki i Indyjski, po pustynnych terenach Namibii, odczarują Angolę, która okazuje się być bardzo ciekawym kierunkiem podróżniczym. Następnie pokażą równikowe lasy Afryki centralnej i zmierzą się z tamtejszą biurokracją. Opowiedzą też o magicznych voodońskich terenach Beninu, by przez Togo, Ghanę, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwineę i Senegal dotrzeć ponownie do Sahary i poeksplorować jej zakamarki. Afrykańską pętlę zamkną w Cieśnie Gibraltarskiej.

Końcem listopada para bocheńskich podróżników opowiadała o pierwszej części podróży po Afryce, która wiodła trasą z Egiptu do RPA. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Bochni. Sala miejscowego kina, gdzie odbywało się spotkanie, wypełniona była po brzegi, a kilkudziesięciu osobom nie udało się dostać do środka.

To, jak wyglądała podróż bocheńskich podróżników i o czym będą mówić podczas spotkania można zobaczyć na trailerze, który Grupa Wschodu udostępniła na swoim youtub'owym kanale.

Więcej o podróżnikach na www.GrupaWschodu.pl

Duża sala kina Regis, ul. Regis 1

9 stycznia 2020 r., godz. 19:00

Wstęp WOLNY

Fot. i inf.: MDK Bochnia, GrupaWschodu.pl

Bochnia - najnowsze informacje