sobota, 22 czerwca 2024 10:55

Arcybiskup Marek Jędraszewski złożył rezygnację. Krakowski Kościół czeka wiele zmian

Autor Mirosław Haładyj
Arcybiskup Marek Jędraszewski złożył rezygnację. Krakowski Kościół czeka wiele zmian

Kończący 24 lipca 75 lat arcybiskup Marek Jędraszewski przekazał, że 25 kwietnia złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego przez ponad siedem lat urzędu Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego. Archidiecezja opublikowała pełną listę zmian w krakowskim Kościele.

Po siedmiu latach pełnienia urzędu Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego abp Marek Jędraszewski, zgodnie z prawem, złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację. Hierarcha podkreślił, że decyzja jest podyktowana faktem, iż 24 lipca kończy 75 lat.

To nie jest jedyna zmiana personalna w krakowskim Kościele. Archidiecezja podała pełną listę zmian personalnych, którą publikujemy poniżej.

Proboszczowie emeryci i ich następcy oraz pozostali:

Ks. kan. Józef Bafia – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa i zgoda na zamieszkanie w Domu Księży im. Jana Pawła II w Makowie Podhalańskim.

Ks. Józef Litwa – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa i mianowany na urząd proboszcza tejże parafii.

Ks. kan. Adam Banasik – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. MB Ostrobramskiej w Lasie.

Ks. Janusz Korbel – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. MB Ostrobramskiej w Lasie.

Ks. kan. Jan Byrski – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Białce Tatrzańskiej oraz zwolnienie z obowiązków wicedziekana dekanatu Bukowina Tatrzańska oraz zgoda na zamieszkanie we wspomnianej parafii.

Ks. kan. Stanisław Migas – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Krakowie-Rybitwach Przewozie na urząd proboszcza parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Białce Tatrzańskiej.

Ks. kan. Tomasz Kołodziejczyk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Krakowie-Rybitwach Przewozie.

Ks. kan. Wiesław Cygan – przyjęcie zrzeczenie się urzędu proboszcza parafii pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz zwolnienie z urzędu dziekana dekanatu Kalwaria i zgoda na zamieszkanie w domu rodzinnym w Zakliczynie.

Ks. kan. Andrzej Gawenda – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Izdebniku na urząd proboszcza parafii pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej; zwolniony z urzędu dziekana dekanatu Sułkowice i mianowany na urząd dziekana dekanatu Kalwaria.

Ks. Mirosław Lenart – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Izdebniku.

Ks. kan. Kazimierz Czepiel – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce i zgoda na zamieszkanie w tejże parafii.

Ks. Wojciech Leśniak s. – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie na urząd proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce.

Ks. Marek Ślęczka – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie-Bieńczycach i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie.

Ks. prał. Stanisław Kozieł – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach i zgoda na zamieszkanie w tejże parafii.

Ks. kan. Zbigniew Piwowar – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jana Kantego w Tarnawie Dolnej na urząd proboszcza parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach.

Ks. kan. Artur Węgiel – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Łazanach i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Jana Kantego w Tarnawie Dolnej.

Ks. kan. Kazimierz Kubik – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. MB Królowej Polski w Raciborsku i zgoda na zamieszkanie w domu rodzinnym w Krakowie; zwolniony także z zadań duszpasterza pielęgniarek w AK oraz duszpasterza Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych.

Ks. Mirosław Niewiedział – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie-os. Dywizjonu 303 i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. MB Królowej Polski w Raciborsku.

Ks. kan. Andrzej Pawlak – przyjęcie zrzeczenie się urzędu proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej-Murowanicy i zgoda na zamieszkanie w domu rodzinnym w Łopusznej.

Ks. Robert Kowalczyk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Pawła Apostoła w Wieliczce-Krzyszkowicach i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej-Murowanicy.

Ks. prał. Stanisław Puzyniak – przyjęcie zrzeczenie się urzędu proboszcza parafii pw. NSPJ w Krakowie-os. Teatralnym i zgoda na zamieszkanie i posługę w parafii pw. św. Józefa w Krakowie-os. Kalinowym.

Ks. kan. Andrzej Scąber – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Floriana w Krakowie i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. NSPJ w Krakowie-os. Teatralnym z zachowaniem innych powierzonych wcześniej zadań.

Ks. kan. Jerzy Raźny – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej oraz zwolnienie z urzędu wicedziekana dekanatu Kalwaria i zgoda na zamieszkanie i podjęcie posługi w tejże parafii.

Ks. kan. Jan Antoł – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Anny w Krzyszkowicach oraz zwolniony z urzędu wicedziekana dekanatu Mogilany na urząd proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej oraz na urząd dziekana dekanatu Mszana Dolna.

Ks. Rafał Piórkowski – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. MB Fatimskiej w Bańskiej Wyżnej na urząd proboszcza parafii pw. św. Anny w Krzyszkowicach.

Ks. Kazimierz Szarek – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Czulicach na urząd proboszcza parafii pw. MB Fatimskiej w Bańskiej Wyżnej.

Ks. Janusz Krupa – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Stanisławiu Górnym i mianowany na urząd administratora parafii pw. św. Mikołaja w Czulicach.

Ks. kan. Władysław Szymoniak – przyjęcie zrzeczenie się urzędu proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Liszkach i zgoda na dalsze zamieszkanie oraz posługę w tamtejszej parafii.

Ks. kan. Paweł Gałuszka – zwolniony z obowiązków duszpasterskich spełnianych w parafii pw. św. Floriana w Krakowie i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Liszkach z zachowaniem innych, powierzonych wcześniej zadań.

Ks. kan. Bogusław Targosz – przyjęcie zrzeczenie się urzędu proboszcza parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Zawoi Górnej i zgoda na dalsze zamieszkanie oraz posługę w tamtejszej parafii.

Ks. Grzegorz Grzybowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Zawoi Górnej.

Ks. kan. Mariusz Słonina – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. MB Królowej Polski we Włosani z poleceniem podjęcia posługi w kaplicy pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Goryczkowej w Krakowie, z zachowaniem wcześniej powierzonych zadań.

Ks. kan. Konrad Kozioł – mianowany na urząd proboszcza parafii pw. MB Królowej Polski we Włosani z zachowaniem wcześniej powierzonych zadań.

Ks. kan. Janusz Rączka – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Psarach i powierzenie urzędu spowiednika w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach.

Ks. kan. Michał Leśniak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Stanisława BM w Żarkach i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach.

Ks. Jan Kuna – przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. Jana Chrzciciela w Olszówce i powierzenie urzędu spowiednika w parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Ks. Damian Zając – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olszówce.

Ks. kan. Bogusław Zając – przyjęcie zrzeczenie się urzędu proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Stanisławiu Górnym i zgoda na zamieszkanie tamże.

Ks. Tadeusz Palenik – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie-Nowym Ruczaju i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Stanisławiu Górnym.

Ks. kan. Janusz Widur  – przyjęcie zrzeczenie się urzędu proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lipniku oraz zwolnienie z obowiązków wicedziekana dekanatu Dobczyce i powierzenie urzędu spowiednika w parafii pw. Narodzenia NMP w Myślenicach.

Ks. Piotr Pietruszka – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lipniku.

Ks. Marek Pawlik – zwolniony z urzędu rektora rektoratu pw. MB Fatimskiej w Jankowicach; udzielenie rocznego urlopu zdrowotnego z zamieszkaniem w domu rodzinnym w Cięcinie.

Ks. Władysław Rusnak – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. MB Pocieszenia w Czarnochowicach na urząd rektora rektoratu pw. MB Fatimskiej w Jankowicach.

Ks. Marcin Twardosz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie-Nowym Ruczaju i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. MB Pocieszenia w Czarnochowicach.

Ks. kan. Mirosław Kulesa – zwolniony z urzędu administratora parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bęble-Czajowicach i mianowany na urząd proboszcza tejże parafii.

Księża neoprezbiterzy:

Ks. Adrian Barzycki – mianowany wikariuszem parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni.

Ks. Szymon Borowy– mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Ks. Dominik Bucki– mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach.

Ks. Kamil Ciołczyk – mianowany wikariuszem parafii pw. NSPJ w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ks. Dawid Ćwierz – mianowany wikariuszem parafii pw. NSPJ w Sułkowicach.

Ks. Jakub Gierczak – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Ks. Michał Grzesiak – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Floriana w Krakowie.

Ks. Piotr Gwiżdż – mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach k. Chabówki.

Ks. Marek Hołuj – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Ks. Marcin Kaczmarczyk – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Klemensa w Wieliczce.

Ks. Artur Salabura – mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej.

Ks. Michał Szlembarski – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Myślenicach.

Ks. Hubert Trepa – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja w Szaflarach.

Księża wikariusze:

Ks. Adam Banach – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Klemensa w Zawoi i mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Króla w Krakowie-os. Gotyk.

Ks. Sebastian Baster – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Zwycięskiej w Krakowie-Borku Fałęckim i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach.

Ks. Tomasz Białoń – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie i mianowany wikariuszem w parafii Narodzenia NMP w Krzęcinie.

Ks. Dariusz Biernat – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Biały Dunajec i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marcina w Klikuszowej.

Ks. Krzysztof Borys – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej i mianowany wikariuszem w parafii pw. Opatrzności Bożej w Krakowie-Swoszowicach.

Ks. Adam Ból – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie-Kościelcu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu-Borze.

Ks. Szymon Bryniarski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Różańcowej w Chrzanowie oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Chrzanów i mianowany wikariuszem w parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Ślemieniu.

Ks. Piotr Ciężobka – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Grzegorza w Krakowie-Ruszczy.

Ks. kan. Artur Czepiel – zwolniony z obowiązków posługi duszpasterskiej spełnianej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Floriana w Krakowie w wymiarze ½ etatu, z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych zadań.

Ks. Paweł Filipiak – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Chrystusa Króla w Krakowie-os. Gotyk i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Zwycięskiej w Krakowie-Borku Fałęckim.

Ks. Wojciech Gazdowicz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętej Rodziny w Chrzanowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Pawła Apostoła w Wieliczce-Krzyszkowicach.

Ks. Artur Głąb – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini i mianowany wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-os. Teatralnym.

Ks. Mateusz Hajduga – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Rabka i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Kazimierza w Kościelisku.

Ks. Patryk Jagos – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Wzgórzach Krzesławickich i mianowany wikariuszem w parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie.

Ks. Jacek Jastrzębski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Maków Podhalański i mianowany wikariuszem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Wzgórzach Krzesławickich.

Ks. kan. Bolesław Karcz – zwolniony z obowiązków zamieszkania w Domu Księży Chorych im. św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Swoszowicach, z powierzeniem urzędu spowiednika i posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie-Prądniku Czerwonym.

Ks. kan. Ryszard Kilanowicz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Pawła II, papieża w Krakowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jana Kantego w Krakowie-os. Widok bez podejmowania katechezy szkolnej z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych zadań.

Ks. Janusz Korepta – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej.

Ks. Mateusz Kozik – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Floriana w Krakowie oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Kraków-Centrum i mianowany wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie.

Ks. Krzysztof Krawczyk – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Klemensa w Wieliczce i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim.

Ks. Dawid Król – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych zadań.

Ks. Rafał Kuchniak – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Grzegorza w Krakowie-Ruszczy i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.

Ks. Jacek Kucz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Narodzenia NMP w Krzęcinie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marcina w Biskupicach.

Ks. Rafał Kudzia – zwolniony z obowiązków kapelana Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie z poleceniem podjęcia posługi duszpasterskiej w parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Łazanach wraz z katechezą szkolną.

Ks. Piotr Kuglin – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Bobrku i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętej Rodziny w Chrzanowie z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych zadań.

Ks. Wojciech Leśniak j. – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Różańcowej w Chrzanowie.

Ks. Jakub Łabuz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Ks. Marek Malec – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Krakowie-Woli Justowskiej oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Kraków-Salwator i mianowany wikariuszem w parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni.

Ks. Andrzej Małysa – zwolniony z obowiązków zamieszkania i posługi duszpasterskiej spełnianej w parafii pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. kan. Marcin Masłoń – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Opatrzności Bożej w Krakowie-Swoszowicach i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych.

Ks. kan. Wojciech Matyga – zwolniony z obowiązków posługi duszpasterskiej i zamieszkania w parafii pw. św. Jana Kantego w Krakowie-os. Widok mianowany wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie bez podejmowania katechezy szkolnej oraz z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych zadań.

Ks. Maciej Medes – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Pcimiu i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Fatimskiej w Krakowie-os. Podwawelskim.

Ks. Tomasz Nowak – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu-Borze i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie-Bieńczycach.

Ks. Mariusz Olszowski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu.

Ks. Mateusz Ostwald – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-Ruczaju i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie-Kościelcu.

Ks. Piotr Pałasz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Krakowie-Białym Prądniku i mianowany wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Polski w Krakowie-Woli Justowskiej.

Ks. Mateusz Podczerwiński – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marcina w Biskupicach, a także z obowiązków animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Niegowić oraz dyrektora Domu Pomocy Społecznej Caritas w Biskupicach i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie-Nowym Ruczaju.

Ks. Seweryn Puchała – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jana Pawła II, papieża w Krakowie bez podejmowania katechezy szkolnej oraz z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych zadań.

Ks. Jerzy Rokita – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem z poleceniem zamieszkania w Domu Księży Chorych im. św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Swoszowicach.

Ks. Krzysztof Rusnak – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie-Prądniku Czerwonym oraz przyjęcie zrzeczenia się urzędu asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jana Kantego w Krakowie-os. Widok.

Ks. Rafał Salawa – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni i mianowany wikariuszem w parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym.

Ks. Krzysztof Sasuła – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-os. Oficerskim i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie-Nowym Ruczaju.

Ks. Tomasz Skotniczny – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Kantego w Krakowie-os. Widok i mianowany wikariuszem w parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Ks. Paweł Sowa – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Narodzenia NMP w Myślenicach i mianowany wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach.

Ks. Piotr Studnicki III – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Fatimskiej w Krakowie-os. Podwawelskim i mianowany wikariuszem w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-os. Ruczaj.

Ks. Zbigniew Szkółka – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-os. Teatralnym i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Pcimiu.

Ks. Kamil Szydłowski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Katarzyny w Spytkowicach k. Zatora i mianowany wikariuszem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-os. Oficerskim.

Ks. Marek Śladewski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Klemensa w Zawoi.

Ks. Dawid Werner – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Białka Tatrzańska i mianowany wikariuszem w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Krakowie-Prądniku Białym.

Ks. Łukasz Wielocha – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym i mianowany wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy.

Ks. Piotr Wróbel – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Bobrku z poleceniem podjęcia funkcji kapelana Domu Pomocy Społecznej w Bobrku.

Ks. Bartłomiej Znaleźniak – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach k. Chabówki i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie-os. Dywizjonu 303.

Ks. kan. Jan Żelazny – zwolniony z obowiązków posługi duszpasterskiej podejmowanej w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Jordanowie.

Pozostałe zmiany:

Ks. kan. Wiesław Popielarczyk – powierzenie urzędu dziekana dekanatu Sucha Beskidzka.

Ks. kan. Paweł Jurek – powierzenie urzędu dziekana dekanatu Mogilany.

Ks. kan. Adam Gabryś – powierzenie urzędu dziekana dekanatu Sułkowice.

Ks. Piotr Płaszcz – zwolniony z zadań dyrektora Biura Prasowego AK i mianowany na urząd wikariusza parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach oraz wizytatorem rejonu II Archidiecezji Krakowskiej, a także członkiem Rady Katechetycznej AK.

Ks. Michał Korbel – mianowanie stałym koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Michał Tucznio – mianowanie asystentem diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w AK.

Ks. Piotr Gąsior – mianowany na urząd spowiednika w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. Józef Habina – mianowany duszpasterzem środowisk pielęgniarskich w Archidiecezji Krakowskiej.

Posługa duszpasterska księży diakonów:

Dk. Jakub Byrdak – skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. św. Marcina w Krzeszowicach.

Dk. Maciej Hanusiak – skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Dk. Michał Malinowski – skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. Wszystkich Świętych w Babicach.

Dk. Paweł Nogala – skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zembrzycach.

Dk. Jakub Romek – skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Dk. Marcin Skowron – skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. św. Barbary w Libiążu.

Dk. Sebastian Skwarczyński – skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. św. Michała Archanioła w Sieprawiu.

Dk. Damian Talowski – skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Woli Batorskiej.

Inf.: Archidiecezja Krakowska

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka