czwartek, 29 kwietnia 2021 13:56

Kraków. Autobusem do zoo po laguna

Autor Marzena Gitler
Kraków. Autobusem do zoo po laguna

Łatwiej będzie dojechać do krakowskiego zoo. Zwiększy się częstotliwość kursowania linii nr 134 i uruchomiona zostanie nowa linia wspomagająca nr 434. Co ciekawe podobno można tam pospacerować z lagunem...

MPK w Krakowie zapowiada wzmocnienie linii dojeżdżających do Lasu Wolskiego i krakowskiego zoo. Od soboty, 1 maja zwiększy się częstotliwość kursowania linii nr 134. Uruchomiona zostanie nowa linia wspomagająca nr 434.

Linie autobusowe:

  • nr 134 – w soboty i dni świąteczne w godz. od ok. 10.00 do 18.00 będzie kursować co 15 minut
  • nr 434 – zostanie uruchomiona nowa linia wspomagająca, kursująca po następującej trasie: „Baba Jaga” – al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa – „Zoo”. Linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne w godz od ok. 10.00 do 18.00 co 15 minut.

Dodatkowe kursy linii nr 134 i wszystkie kursy linii nr 434 będą realizowane w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek na stronie internetowej kmkrakow.pl będzie publikowany komunikat informujący o tym, czy w dany weekend zostaną one uruchomione.

Przypominamy, że zoo w Krakowie wykorzystało w promocji niedawną modę na "krakowskiego laguna", która powstała po wpisie inspektorów KTOZ. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków znany już nie tylko z wawelskiego smoka, ale też z … laguna. Wmieszało się BBC
Kraków wiadomości. Wielkie zainteresowanie czytelników wzbudziła wczorajsza informacja o tajemniczym stworze na drzewie. O legwanie, który okazał się rogalikiem napisało nawet BBC. Okazuje się, że Krakowskie Towarzystwo nad Zwierzętami miało jeszcze dziwniejsze interwencje.

Zoo zaprasza na "spacer z lagunem" - czyli rogalikiem codziennie od 9:00 do 19:00 (również w weekendy i święta). Pracownicy zapraszają także w zbliżający się długi weekend majowy.

W krakowskim ZOO pojawiły się.. laguniątka. W dodatku wyrosły
O tym, że świeżutkie laguniątka pojawiły się w krakowskim zoo, pracownicy poinformowali za pośrednictwem Facebooka.

foto: MPK Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka