piątek, 21 października 2022 04:49

Będzie pełnomocnikiem PiS-u w powiecie nowosądeckim? Ma mieć poparcie kierownictwa partii

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Będzie pełnomocnikiem PiS-u w powiecie nowosądeckim? Ma mieć poparcie kierownictwa partii

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez DTS24 wynika, że pełnomocnikiem PiS-u w powiecie nowosądeckim będzie Marek Pławiak.

DTS24 przekazał, że z uzyskanych przez portal informacji wynika, że pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w powiecie nowosądeckim będzie Marek Pławiak.

Kandydaturę dyrektora nowosądeckiego oddziału Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego (oraz byłego starosty nowosądeckiego) miało poprzeć ścisłe kierownictwo partii.

Marek Pławiak

Urodził się w 1963 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz studiów podyplomowych z informatyki na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Uzyskał także II stopień specjalizacji zawodowej z zakresu zarządzania i organizacji oświaty. Był ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. stopni awansu zawodowego nauczycieli. Z zawodu jest nauczycielem dyplomowanym.

Od 1991 roku pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Żbikowicach. Był Radnym I Kadencji Rady Powiatu Nowosądeckiego i pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty. W okresie od 1994 roku do 2000 roku był członkiem Kolegium ds. Wykroczeń przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu. W latach 2000-2002 członek Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu – funkcję tę pełnił ponownie od 2016 roku. Społeczny Doradca ds. Edukacji i Wychowania oraz Samorządu Terytorialnego przy Przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego (lata 2006-2010). W latach 2014-2018 roku Członek Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz Członek Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRzST.  Delegat na Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich oraz Wiceprzewodniczący konwentu PWSZ w Nowym Sączu. Starosta Nowosądecki w latach 2014-2018. W Radzie Powiatu Nowosądeckiego VI kadencji sprawuje następujące funkcje: Wiceprzewodniczącego Komisji Edukacji, Członka Komisji Budżetowej, Członka Komisji Mienia i Infrastruktury.

Za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej został odznaczony Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji, Srebrnym Krzyżem „Za zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy”, Brązowym Medalem „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”, Medalem 70-lecia Ligi Obrony Kraju „Za Zasługi”, odznaką honorową „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”, a także Odznaką pamiątkowa WKU w Nowym Sączu. Nagradzany ponadto nagrodami Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty i Wójta Gminy Łososina Dolna.

Inf.: DTS24, bip.pl
Fot.: bip.pl

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje